Zaplo pożyczka - recenzja na temat pożyczki - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści
ZaploRecenzja Zaplo
Klienci instytucji pozabankowych, bardzo cenią sobie nie tylko dyskrecję, ale również szybkie procedury, minimalne formalności oraz atrakcyjne parametry pożyczki. Przy zobowiązaniach ze spłatą w ratach trudno o ciekawe promocje, dlatego o popularności produktu decyduje zwykle graniczna kwota jaką można pożyczyć. W przypadku serwisu Zaplo, limit zobowiązania przekonuje o naprawdę interesującej propozycji, zwłaszcza, że formalności związane z pożyczką nie wymagają dostarczania żadnych dokumentów.


CZAS NA
SPŁATĘ

do 36 miesięcy


OFERTA
PROMOCYJNA

wakacje od raty


DOSTĘPNA
KWOTA

do 10 000 PLN


Zaplo.pl to znany portal pożyczkowy, o dużym doświadczeniu i popularności wśród wielbicieli zobowiązań pozabankowych. Administratorem serwisu jest spółka o tej samej nazwie. Oferta pożyczki ratalnej Zaplo należy do produktów mocnej, średniej półki, aspirujących do grona najlepszych na rynku. Aby tak było, Zaplo musiałoby zainwestować nieco uwagi w kwestie marketingowe – mimo ukłonu w stronę klienta (współpraca z Blue Cash, wakacje kredytowe), strona promocyjna mogłaby wyglądać nieco ciekawiej. Mimo wszystko, Zaplo promuje naprawdę dobrą pożyczkę, opartą na prostym schemacie szybkich procedur przebiegających całkowicie online. Nawiązanie relacji z portalem jest możliwe po spełnieniu kilku warunków: należy mieć co najmniej 21 a najwięcej 75 lat, mieszkać na terenie Polski i posiadać polskie obywatelstwo, osiągać dochód, który umożliwi regulowanie rat, mieć wystarczającą zdolność kredytową, dowód osobisty, rachunek bankowy, zarejestrować konto na portalu Zaplo.

Reprezentatywny przykład Pożyczki:
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to 78,6%; całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 5 300 zł; zmienna stopa oprocentowania 10%, całkowity koszt pożyczki 6 156,72 zł (w tym: prowizja 5 300 zł, odsetki 856,72 zł); całkowita kwota do zapłaty 11 456,72 zł, płatna w 36 miesięcznych ratach (35 rat po 318,24 zł i ostatnia 36 rata: 318,32 zł). Kalkulacja na dzień 01.05.2018.


Wniosek zaplo Wniosek

Złożenie aplikacji pożyczkowej na zaplo.pl tożsame jest z założeniem konta klienta w serwisie. Oznacza to, że wnioskowanie o kolejne pożyczki będzie jeszcze prostsze. W panelu klienta pojawią się najważniejsze dane dotyczące podjętego zobowiązania, oferty przedłużeń czy wakacji od raty. Tutaj także będzie można dokonać wpłaty raty. Do wypełnienia wniosku niezbędny będzie dowód osobisty. Kolejno należy:

➢ odwiedzić stronę serwisu zaplo.pl,
➢ dokładnie przeanalizować regulamin pożyczki oraz tabelę kosztów,
➢ na aplikacji suwaka ustawić kwotę zobowiązania oraz wysokość raty,
➢ wypełnić wygenerowany formularz wpisując dane osobowe oraz informacje dotyczące majątku,
➢ potwierdzić chęć podjęcia pożyczki oraz założenia konta klienta,
➢ zaznaczyć zgody na przetwarzanie danych i weryfikację.


Weryfikacja zaplo Weryfikacja

Zaplo, jak każdy serwis pożyczkowy, korzysta z kilku metod potwierdzenia wiarygodności klienta. Decyzja pożyczkowa jest pozytywna tylko wtedy, gdy wszystkie etapy weryfikacji przebiegną pomyślnie. Warto uważnie zaznajomić się z przebiegiem tego etapu procedur. Weryfikacja w zaplo.pl przebiega dwojako:

➢ weryfikacja tożsamości – tradycyjny przelew z rachunku bankowego, w wysokości 1 grosza lub 1 zł poprzez system szybkich przelewów (opcja błyskawiczna), możliwe jest również potwierdzenie tożsamości poprzez Instantor (opcja bezpłatna),
➢ weryfikacja danych o zadłużeniach – Zaplo korzysta z wiedzy zawartej w bazach Krajowego Rejestru Długów, Infomonitora, ERIF, KBIG.


Decyzja zaplo Decyzja i przelew

Zaplo błyskawicznie wydaje decyzję pożyczkową. Zostaje ona wysłana do pożyczkobiorcy zaraz po potwierdzeniu weryfikacji klienta. Trwa to zwykle do kilku minut. Przelew również jest natychmiastowy, ale czas dotarcia pieniędzy na rachunek klienta uzależniony jest od kilku kwestii. Jeśli pożyczkobiorca posiada rachunek w następujących bankach: Alior Bank, Getin Bank, mBank, Millennium Bank, PKO Bank Polski – otrzyma pieniądze w ciągu kilku chwil.


Spłata zaplo Spłata

Spłata zobowiązań ratalnych przebiega zawsze w ściśle określony harmonogramem spłat sposób. Raty w ustalonej kwocie, należy regulować co miesiąc, w ustalonym dniu. W przypadku braku środków na spłatę, można skorzystać z wakacji od raty, pod warunkiem, że ta opcja pojawiła się w panelu klienta. Jeśli brak możliwości uniknięcia wpłaty, należy skontaktować się z obsługą serwisu, w celu wypracowania porozumienia.

Zalety i wady zaplo Zalety i wady oferty zaplo.pl

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

atrakcyjną kwotę zobowiązania,
➢ bardzo długi czas kredytowania,
➢ ograniczone formalności,
➢ pojawiające się co jakiś czas promocje,
➢ wakacje od raty,
➢ szybkie przelewy,
➢ bezpłatną weryfikację.

Minusem są przede wszystkim:

➢ rygorystyczne kryteria wiekowe.

Wróć do spisu treści