Santander bank kredyt - recenzja na temat kredytu - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści
Santander kredytSantander bank
Wielu pożyczkobiorców nie ufa serwisom pożyczkowym (ze względu na niechlubną przeszłość parabanków), doceniając jednocześnie zastosowane przez nie schematy procedur, szybkie przelewy i decyzje, łatwość wnioskowania. Nie oszukujmy się – oferty parabanków nie należą do najtańszych, łączą więc sporo plusów i minusów. Santander jest bankiem, którego oferta kredytowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów szukających alternatywy, łącząc nieskomplikowane formalności, wnioskowanie online, automatyczną weryfikację i (co istotne) atrakcyjną kwotę i oprocentowanie, w Mistrzowskim Kredycie Gotówkowym. Oto parametry zobowiązania:RRSO

od 3.99%


DOSTĘPNA
KWOTA

do 35 000 PLN


CZAS NA
SPŁATĘ

do 60 mcy


Pozostałe oferty:
  • Kredyt Gotówkowy – kwota i czas trwania uzależnione od kondycji finansowej klienta,
  • Kredyt Konsolidacyjny – do 50 000 zł,
  • Kredyty samochodowe, hipoteczne, raty sklepowe.

Propozycja banku Santander kusi łatwością obsługi i atrakcyjnym oprocentowaniem. Warto wspomnieć, że dostępna kwota to limit dla osób po raz pierwszy korzystających z propozycji Santander. Klienci instytucji, mogą cieszyć się dodatkową gotówką, ponieważ dla nich kwota graniczna wynosi 50 000 zł. Bank gwarantuje stabilne oprocentowanie oraz brak zmian wysokości raty w trakcie trwania umowy. Klient sam wybiera odpowiedni dla niego dzień regulowania rat. Do uzyskania zobowiązania, potrzebny jest komplet wymaganych dokumentów oraz poszczególne weryfikacje. Rodzaj procedur jest różny dla klientów wybierających odmienne drogi uzyskania zobowiązania. Pożyczkobiorca musi wykazać się minimalnym dochodem na poziomie 2 500 zł – jest to jeden z warunków otrzymania pozytywnej decyzji. Bank oferuje dodatkowe usługi: ubezpieczenie na życie, wsparcie medyczne i techniczne w ramach pakietu Pomoc na Zawołanie, Pakiet Usług Bankowych w kilku opcjach (a w nim dostęp do dokumentów związanych z kredytem, przypomnienia SMS, Raport BIK Pass Plus).

Reprezentatywny przykład kredytu:
Dla przedstawionej propozycji Mistrzowskiego Kredytu Gotówkowego w kwocie 10 000 zł (całkowita kwota kredytu) zawartego na okres 36 miesięcy, oferowanego przez Santander Consumer Bank S.A. wyliczenia dla przykładu reprezentatywnego na dzień 05.03.2018 r. są następujące: oprocentowanie stałe 5,99%; całkowity koszt kredytu wynosi 2 149,83 zł i obejmuje prowizję za udzielenie kredytu 1 087,35 zł, odsetki 1 054,38 zł, opłatę za wypłatę gotówki w kasie Oddziału Banku 8,10 zł. Całkowita kwota do zapłaty 12 149,83 zł; rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) 13,93%; wysokość równych rat miesięcznych 1-35 wynosi 342,48 zł, ostatnia 36 rata 342,67 zł.


Wniosek santander Kredyt Wniosek

Kredyt Mistrzowski można uzyskać dwiema prostymi drogami. Pierwsza z nich wymaga odwiedzenia oddziału banku. Specjaliści bankowi gwarantują gotówkę nawet w 15 minut. Druga opcja przeznaczona jest dla osób, które wolą dyskretnie i bez wychodzenie z domu, uzyskać potrzebne wsparcie finansowe. Aby móc skorzystać z tej możliwości, należy posiadać komputer lub smartfon z dostępem do Internetu. Należy kolejno:

➢ wybrać adres internetowy banku Santander,
➢ przejść do odpowiedniej zakładki i zweryfikować informacje na temat oferty Kredytu Mistrzowskiego,
➢ wybrać parametry zobowiązania,
➢ wypełnić formularz kontaktu,
➢ odebrać telefon od konsultanta bankowego,
➢ udzielić stosownych informacji,
➢ zalogować się do wskazanej aplikacji i potwierdzić warunki umowy.


Weryfikacja santander Kredyt Weryfikacja

Weryfikacja Santander zaczyna się już na etapie składanie wniosku. Bank uważnie sprawdza swoich przyszłych klientów, budując z nimi relację opartą na wiarygodnych przesłankach. Nie jest to skomplikowany proces, przebiega w kilku etapach, w sposób typowy dla instytucji bankowych:

➢ weryfikacja telefoniczna – ma miejsce tuż po wysłaniu formularza kontaktu z doradcą, polega na potwierdzeniu danych klienta i porozumieniu w sprawie warunków kredytu,
➢ weryfikacja przelewem – standardowa procedura potwierdzenia tożsamości, polega na wysłaniu zwrotnej kwoty 1 zł, na wskazany rachunek bankowy,
➢ analiza dokumentów – pożyczkobiorca powinien w ustalonym momencie dostarczyć wymagane dokumenty: m.in. dokument potwierdzający tożsamość, zaświadczenie o dochodach,
➢ sprawdzenie przeszłości finansowej – Satander weryfikuje informacje na temat klientów w rejestrach Biura Informacji Kredytowej oraz Biur Informacji Gospodarczych, korzysta również z wewnętrznych systemów bankowych.


Decyzja santander Kredyt Decyzja i przelew

Decyzja kredytowa wydawana jest w ciągu kilku minut. Pieniądze trafiają do kredytobiorców w różnym czasie, zależnie od metody wypłaty. W przypadku przekazu pocztowego, czas oczekiwania wynosi do kilku dni. Jeśli klient wybrał przelew na rachunek, może się spodziewać środków w czasie do 24 godzin.


Spłata santander Kredyt Spłata

Spłata kredytu unormowana jest warunkami uwzględnionymi w umowie kredytowej. Klient musi w uzgodnionym, wybranym przed podpisaniem umowy dniu, wpłacać określoną kwotę na wskazany rachunek bankowy, cyklicznie, do czasu całkowitego uregulowania zadłużenia wobec banku.

Zalety i wady oferty Santander Zalety i wady oferty kredytu Santander

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

➢ wysoką dostępną kwotę kredytu,
➢ długi czas kredytowania,
➢ bardzo proste warunki oferty,
➢ alternatywne drogi wnioskowania oraz wypłaty środków,
➢ błyskawiczne decyzje,
➢ ciekawe pakiety dodatkowe,
➢ atrakcyjne ubezpieczenia,
gwarancja stałej wysokości raty.

Minusem są przede wszystkim:

wymagany kontakt telefoniczny z doradcą,
➢ minimalny dochód na poziomie 2 500 zł.

Wróć do spisu treści