Rata na plus - recenzja na temat pożyczki - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści
Rata na plusRecenzja rata na plus
Nie wszystkie pożyczki ratalne rynku zobowiązań pozabankowych skierowane są do osób szukających dużej kwoty na długi czas kredytowania. Niektóre oferty łączą parametry chwilówki z opcją spłaty w systemie miesięcznych rat. Tak jest z propozycją zobowiązania udostępniona poprzez portal Rata na Plus. Oferta zadowoli pożyczkobiorców szukających szybkiej pożyczki, z niewielkim limitem:


OFERTA
PROMOCYJNA

brak


DOSTĘPNA
KWOTA

do 5000 PLN


CZAS NA
SPŁATĘ

do 6 mcy


Portalem pożyczkowym Rata na Plus zarządza spółka Aventus Group. Pożyczkodawcami są natomiast: spółka Tusumi oraz spółka Arena Finance. Pożyczka promowana poprzez serwis to proste zobowiązanie ze spłatą w systemie ratalnym, oparte na schemacie pożyczek pozabankowych. Nie znajdziemy tu skomplikowanych formalności czy wygórowanych kryteriów. Każdy etap procedur przebiega sprawnie i całkowicie przez Internet. Złożenie wniosku nie wiąże się z przesyłaniem jakichkolwiek zaświadczeń czy dokumentów, nie trzeba również przedstawiać zabezpieczeń czy angażować poręczycieli. Wystarczy kilka minut wolnego czasu oraz dane z dowodu tożsamości. Według informacji dostępnych na stronie internetowej portalu, Rata na Plus obsłużyła już ponad 200 000 klientów, udostępniając ponad 300 000 zobowiązań. Świadczy to o popularności promowanego produktu, prawdopodobnie ze względu na dużą dostępność i minimum formalności. Otrzymanie pożyczki możliwej jest po spełnieniu kilku podstawowych kryteriów: potencjalny pożyczkobiorca musi mieć co najmniej 21 i najwyżej 73 lata, czyste konta w rejestrach biur informacji gospodarczych, posiadać polskie obywatelstwo, stałe zatrudnienie oraz osobisty rachunek bankowy. Serwis szczyci się indywidualnym podejściem do klienta, jest więc możliwe, że drobne potknięcia w spłatach poprzednich zobowiązań, nie wykluczają pozytywnej decyzji pożyczkowej.

Reprezentatywny przykład pożyczki:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 522,03% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 3000 zł; całkowita kwota do spłaty 4021,14 zł; oprocentowanie zmienne w skali roku 10%; całkowity koszt pożyczki 1021,14 zł (w tym: prowizja 971 zł, odsetki 50,14 zł); umowa na 90 dni. Stan na 01.01.2018.


Wniosek ratanaplus.pl Wniosek

Wnioskowanie poprzez serwis ratanaplus.pl jest szybkie, łatwe i nie powinno nastręczyć żadnych trudności, nawet osobom, które mają słabe doświadczenie z portalami pożyczkowymi. Aby poprawnie aplikować o pożyczkę, trzeba przygotować dokument tożsamości, ponieważ to właśnie dane z dowodu osobistego, będą niezbędne by ukończyć wniosek. Wszystkie informacje wpisywane do formularzy muszą być zgodne ze stanem faktycznym. Kolejno należy:

➢ odwiedzić stronę internetową platformy ratanaplus.pl,
➢ zapoznać się z regulaminem dotyczącym pożyczki ratalnej,
➢ wybrać kwotę zobowiązania oraz ilość rat,
➢ sprawdzić analizę kosztów pożyczki, po ustawieniu wybranych parametrów na suwaku,
➢ potwierdzić chęć zawarcia umowy wpisując dane z dowodu w okna formularza,
➢ zaznaczyć wymagane zgody na przetwarzanie danych i weryfikację przeszłości spłat.


Weryfikacja ratanaplus.pl Weryfikacja

Rata na Plus udostępnia alternatywne metody weryfikacji tożsamości. Oznacza to, że nie trzeba mieć żadnych środków na rachunku bankowym by potwierdzić dane osobowe. To duże ułatwienie w przypadku realnego kryzysu finansowego, gdy konto świeci pustkami. Czas weryfikacji to zwykle kilka do kilkunastu minut, zależnie od wybranej metody.

➢ weryfikacja tożsamości – standardowy przelew 1 grosza na wskazany rachunek bankowy, z konta osobistego pożyczkobiorcy, lub zalogowanie się do rachunku poprzez aplikację Kontomatik – opcja bezpłatna,
➢ weryfikacja rejestrów dłużników – system serwisu sprawdza pożyczkobiorców w bazach danych Krajowego Rejestru Długów oraz ERIF.


Decyzja ratanaplus.pl Decyzja i przelew

Czas oczekiwania na decyzję w sprawie przyznania lub odmowy przyznania pożyczki to zaledwie kilka minut. Inaczej jest z przelewem środków finansowych. Klienci, którzy nie posiadają rachunków w bankach współpracujących z serwisem, muszą poczekać na przelew maksymalnie do 24 godzin – zgodnie z godzinami księgowań w poszczególnych bankach.


Spłata ratanaplus.pl Spłata

Regulowanie zobowiązania w serwisie Rata na Plus odbywa się poprzez regularne, comiesięczne wpłacanie rat, zgodnie z zaakceptowanym harmonogramem spłat. Raty o ustalonej, stałej kwocie, należy wpłacać najpóźniej w umówionym dniu. Nie ma standardów dotyczących postępowania w momencie gdy pożyczkobiorca nie może wpłacić raty na czas, ale informacje na stronie dowodzą, że warto w takiej sytuacji skontaktować się z biurem obsługi klienta.

Zalety i wady ratanaplus.pl Zalety i wady oferty ratanaplus.pl

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

szybkie procedury,
➢ proste zobowiązanie,
➢ minimum formalności,
➢ alternatywną weryfikację instant,
➢ dużą przyznawalność.

Minusem są przede wszystkim:

rygorystyczne kryteria wiekowe,
➢ brak oferty promocyjnej,
➢ niska kwota pożyczki oraz krótki czas na spłatę.

Wróć do spisu treści