Rapida pożyczka - recenzja na temat pożyczki - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści
Rapida moneyRecenzja Rapida
Są pożyczkobiorcy, których sytuacja wymaga specjalnych wzorów postępowania. W obliczu nagłych wydatków lub po prostu złej kondycji finansowej, spiętrzonych problemów, kłopotów ze spłatą zobowiązań powiązanych z kiepską historią regulowania zadłużeń nie można zwrócić się do banku, czy nawet większości serwisów pożyczkowych. Rapida Money wyciąga rękę właśnie do takich klientów – osób z zadłużeniami, bez możliwości nawiązania relacji z innymi firmami finansowymi.


POŻYCZKA
PROMOCYJNA

brak


DOSTĘPNA
KWOTA

do 25 000 PLN


CZAS NA
SPŁATĘ

do 48 mcy


Jeśli serwis pożyczkowy chce udzielić zobowiązania w wysokiej kwocie osobie zadłużonej, nie może nie być warunków specjalnych. Rapida Money rozwiązała problem braku zaufania do notorycznych dłużników. Aby uzyskać pożyczkę w rapidamoney.pl trzeba przedstawić gwaranta. Musi to być osoba wiarygodna – posiadająca stały dochód, czyste konta w bazach informacji gospodarczych, nieruchomość. W przypadku braku spłaty ze strony dłużnika, to właśnie gwarant przejmie na siebie ciężar odpowiedzialności za uregulowanie należności. Niestety z uwagi na ten wymóg procedury przebiegają nieco dłużej niż w innych serwisach pożyczkowych, wymagają bowiem weryfikacji dwóch osób. Warto jednak zaznaczyć, że nawet jak na tak nietypowe formalności, pieniądze trafiają do pożyczkobiorcy bardzo szybko. Pozostałe warunki wyznaczone regulaminem oferty: wiek pomiędzy 18 a 75 lat, zdolność do spłaty zobowiązania, obywatelstwo polskie. Takie same kryteria wiekowe obowiązują również gwaranta.

Reprezentatywny przykład pierwszej pożyczki:
Reprezentatywny przykład: pożyczasz 25000 zł na 48 miesięcy, płacąc 1028.57zł na miesiąc, całkowita kwota do zapłaty 49370.98 zł. Prowizja za udzielenie pożyczki: 17000 zł. Oprocentowanie stałe: 10%, RRSO: 46.1%

Kalkulacja została dokonana na dzień 22 maja 2018 na reprezentatywnym przykładzie.


Wniosek Rapida Wniosek

Aplikowanie o pożyczkę to najkrótszy etap procedur, nie wymaga wychodzenia z domu, przesyłania dokumentów, przebiega całkowicie online. Trwa zaledwie kilka minut. Wymaga udziału gwaranta. Należy kolejno:

➢ przejść na stronę platformy pożyczkowej rapidamoney.pl,
➢ zapoznać się z regulaminem oferty pożyczki dla zadłużonych,
➢ wybrać kwotę pożyczki oraz czas na uregulowanie należności,
➢ dokonać wstępnej analizy kosztów,
➢ wypełnić pięciominutowy formularz,
➢ przekazać link do formularza osoby poręczającej pożyczkę gwarantowi,
➢ potwierdzić chęć zawarcia umowy, zaznaczyć zgody na przetwarzanie danych.


Weryfikacja Rapida Weryfikacja

Weryfikacja w serwisie Rapida Money odbiega nieco od procedur stosowanych w konkurencyjnych firmach pożyczkowych. Uwzględnia bowiem również osobę gwaranta – jej dane oraz profil również muszą być potwierdzone. Jeśli pożyczkobiorca i osoba poręczająca, są dostępne w tym samym czasie, formalności powinny przebiegać szybko i sprawnie. Oto etapy weryfikacji:

➢ telefoniczne potwierdzenie danych – pożyczkobiorca i gwarant muszą potwierdzić informacje zawarte we wniosku w rozmowie z konsultantem serwisu,
➢ weryfikacja w rejestrach dłużników – przeszłość finansowa osoby wnioskującej o zobowiązanie nie ma wielkiego znaczenia, natomiast rzetelność gwaranta musi zostać potwierdzona, co niesie za sobą analizę wpisów w bazach Biura Informacji Kredytowej.


Decyzja Rapida Decyzja i przelew

Decyzja w sprawie pożyczki zostaje podjęta w krótkim czasie od zakończenia formalności – do kilku godzin. Pieniądze zostaną przelane na rachunek bankowy gwaranta, w czasie do 48 godzin od wydania pomyślnej decyzji pożyczkowej. Gwarant przekazuje je pożyczkobiorcy.


Spłata Rapida Spłata

Spłata zobowiązania powinna odbywać się w równych, miesięcznych ratach, zgodnie z ustalonym harmonogramem spłaty. Przelewy muszą być rzetelne i terminowe. Jeśli pożyczkobiorca z jakichkolwiek powodów nie będzie mógł regulować rat, obowiązek spłaty przechodzi na osobę poręczającą zobowiązanie. Nie ma możliwości przesunięcia terminu spłaty lub wydłużenia czasu na zwrócenie pieniędzy.

Zalety i wady Rapida Zalety i wady oferty rapidamoney.pl

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

formę pożyczki dla zadłużonych,
➢ dużą dostępną kwotę zobowiązania,
➢ brak weryfikacji przeszłości finansowej pożyczkobiorcy,
➢ sprawne procedury, minimum formalności,
➢ łagodne kryteria wiekowe.

Minusem są przede wszystkim:

brak oferty promocyjnej,
➢ wymóg posiadania gwaranta, posiadacza nieruchomości.

Wróć do spisu treści