Pożyczki bez sprawdzania baz - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści

Czy będąc zadłużonym, można uzyskać kredyt? Kilka słów o
zobowiązaniach bez baz.

B.F. 02.07.2018

Tytułem krótkiego wstępu, chcemy wyraźnie podkreślić, że zaciąganie zobowiązań finansowych na spłatę przeterminowanych zadłużeń, nie jest najlepszym pomysłem i może doprowadzić do załamania stabilności domowego budżetu.

W sytuacji problemów ze spłatą pożyczek i kredytów, warto udać się do zaufanego doradcy finansowego i skorzystać z jego fachowej pomocy.
Pożyczki bez baz
Jestem na bakier z terminowością spłat… Ratunku!

Długi to żaden wstyd. Badania rynku wykazują, że duża część osób posiadających przeterminowane zobowiązania, nie była świadoma, bądź nie potrafiła przewidzieć załamania w domowych finansach. Często tak jest – konsumenci w dobrej kondycji, zabezpieczeni, z atrakcyjną pracą i dochodem, biorą kredyt a za jakiś czas spotyka ich przykra sytuacja – nagła choroba, redukcja etatów itp. Zostają sami z ratą, rosnącym zadłużeniem, bez nadziei, bez pomocy. Nie wszystko można przewidzieć, prawda? Nie ma śmiechu, wiadomo bowiem, że uruchomienie procedur windykacyjnych czy wręcz komorniczych, skutkuje wpisem do biur informacji gospodarczych. Co wtedy? Wtedy, mówiąc kolokwialnie – kaplica. Banki przestają Cię witać chlebem i solą, miły pan z ulubionego oddziału już nie podtyka miseczki z cukierkami, szukając pożyczki trafiasz wszędzie na szklaną ścianę niechęci i same odmowy. Wiadomo, spłacanie długów pożyczkami mija się z celem, ale my wiemy, że żadna sytuacja nie jest tylko czarno-biała. Czasem ten kredyt rzeczywiście może pomóc.

Finansowe koło ratunkowe – pożyczka bez baz. Gdzie, w jakiej formie, dla kogo?

Na początek coś, co warto zapamiętać: nie ma czegoś takiego jak bankowa pożyczka bez baz. Jeśli ktokolwiek obiecuje podobne gruszki na wierzbie, wprowadza Cię w błąd. Banki mają swoje stałe procedury, których częścią jest weryfikacja w Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli posiadasz przeterminowane zadłużenia: w bankach, serwisach pożyczkowych, firmach telekomunikacyjnych, spółdzielni itp., Twój scoring w BIK nie będzie atrakcyjny dla żadnej instytucji finansowej. W tym z pomocą przychodzą pozabankowe portale pożyczkowe. Oddychasz z ulgą? Trochę na to za wcześnie. Serwisy pożyczkowe nie są organizacjami charytatywnymi i wbrew zapewnieniom „rzetelnych opinii” w Internecie, jest naprawdę niewiele miejsc udostępniających zobowiązanie dla osób z komornikiem.

Zdradzimy Wam coś, co nie przysporzy nam sympatii konkurencyjnych blogów – artykuły na dziesiątkach mniejszych lub większych stron, zachwalające chwilówki bez baz, to w zdecydowanej większości ściema obliczona na zwiększenie popularności. Przykre? No niestety, taki urok Internetu.

Co zatem zrobić w sytuacji, gdy historia spłat zobowiązań nie jest różowa, a natychmiastowo musimy pożyczyć pieniądze? Najpierw zastanówmy się, co jesteśmy w stanie oferować serwisowi pożyczkowemu, jak możemy przekonać system, że jesteśmy warci zaufania, skoro wielokrotnie je nadwyrężaliśmy? Jeśli mamy dochód, nieruchomość, gwaranta – to już połowa sukcesu. Drugim krokiem jest zorientowanie się, w jakich bazach jesteśmy na czarnej liście. Wiele serwisów pożyczkowych sprawdza tylko wybrane bazy, jest więc szansa, że któryś udzieli zobowiązania. W recenzjach pożyczek na creditwok.pl uwzględnione są sposoby weryfikacji poszczególnych instytucji - warto dokładnie przeanalizować regulaminy ofert. W najgorszej sytuacji są osoby, które posiadają wpisy we wszystkich rejestrach. Takim dłużnikom polecamy skorzystanie z propozycji firm, które oferują zobowiązania pod zastaw lub z gwarantem. Obecnie takich pożyczek udziela np. Rapida Money. Można również zgłosić się do Zaliczka.pl – cieszy się bardzo dużą przyznawalnością wśród osób z negatywną historią spłat. Firma Provident proponuje zobowiązania dla zadłużonych, nawet z uruchomionymi procedurami komorniczymi. Są to oferty ostatniej szansy i nie gwarantują pomyślnej decyzji pożyczkowej dla każdego wnioskującego. Ocena ryzyka uzależniona jest od wielu czynników: kwoty zaległości, dochodu, zdolności kredytowej. Warto jednak próbować. Formy przyznawanych pożyczek różnią się od siebie. Można uzyskać zobowiązanie z obsługą domową, online, w placówce firmy. Zwykle wymagany jest przynajmniej kontakt telefoniczny. Dłużnicy muszą liczyć się z potrzebą dostarczenia kilku dokumentów, np. potwierdzających dochód, posiadanie nieruchomości bądź samochodu.

Plusy i minusy zobowiązań bez baz.

Oczywistym plusem pożyczki dla zadłużonych jest sam fakt przyznania zobowiązania. Ciężko jest odnaleźć się w sytuacji posiadania przeterminowanych wierzytelności, każdy mądrze wykorzystany zastrzyk środków finansowych, może okazać się kołem ratunkowym. Należy zdawać sobie jednak sprawę z tego, że dodatkowa pożyczka będzie kolejnym obciążeniem. Minusem pożyczek bez baz jest także ich wysoki koszt. Wnioskujący musi pogodzić się z dużymi opłatami, odsetkami, prowizją. Serwisy pożyczkowe rekompensują sobie w ten sposób ryzyko, jakie ponoszą w związku z udzielaniem zobowiązań osobom mało zaufanym. Procedury dotyczące opisywanych ofert nie są tak proste jak formalności dotyczące standardowych pożyczek pozabankowych. Rzadko przebiegają w 100% online, wymagają kontaktu telefonicznego lub osobistego, kilkuetapowej weryfikacji, dostarczenia wielu dokumentów. Niestety – coś za coś.


Pożyczki baz baz to kontrowersyjny temat. Zalecamy, by podchodzić do niego z dużą ostrożnością i korzystać z ofert jedynie w uzasadnionej sytuacji. W przeciwnym wypadku, można doprowadzić do spirali finansowej, która jest zwykle końcowym etapem drogi do bankructwa i całkowitej utraty stabilności finansowej. Osobom, które rozważają podjęcie takiego zobowiązania, zalecamy kontakt z doradcą finansowym bądź zaufaną osobą profesjonalnie zajmującą się oddłużaniem.

Wróć do spisu treści