PKO BP konto - recenzja na temat PKO BP rachunku - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści

PKO BP konto

PKO BP rachunek
Idealna sytuacja osoby szukającej najlepszej oferty rachunku osobistego, to wybór spośród propozycji instytucji, która z wdziękiem i łatwością łączy siłę doświadczenia, fundamenty tradycji, wyniki wieloletnich doświadczeń z nowoczesnością, podążaniem za trendami rynku finansowego – mobilnością , uproszczeniem procedur, interesującymi pakietami powiązanych produktów. Czy jest to możliwe? PKO BP to bank o stuletniej przeszłości, nie tylko nadążający za tym, co aktualnie jest modne w świecie finansów, ale kreujący nowe trendy, wytyczający szlaki, bezustannie podnoszący poprzeczkę. Program rachunków osobistych banku to szerokie spektrum możliwości. Skierowany jest do obszernego grona odbiorców – począwszy od dzieci, poprzez osoby żyjące w biegu, aktywne, rodziny z potomstwem, na starszych i przyzwyczajonych do tradycyjnych wartościach osobach kończąc. Instytucja duży nacisk kładzie na prostotę wnioskowania, dostęp do bankowości mobilnej oraz konstruowanie ciekawych akcji marketingowych. Flagową propozycją konta banku PKO BP jest Konto Za Zero:


KOSZT PROWADZENIA: 0 lub 6,9 PLN
OPŁATA ZA PRZELEW: 0 PLN


KARTA PŁATNICZA: 0 lub 6,9 PLN
BANKOMATY: 0 PLN


Pozostałe oferty:
PKO Konto dla Młodych – przeznaczone dla osób w wieku 18 – 26 lat,
PKO Konto Bez Granic – wypłaty z bankomatów krajowych i zagranicznych, w ramach jednej opłaty,
konta oszczędnościowe – Konto Oszczędnościowe Plus, Pierwsze Konto Oszczędnościowe oraz Konto Oszczędnościowe w walucie obcej,
Konto Walutowe – operacje w walucie zagranicznej, bez potrzeby przewalutowania,
PKO Konto Dziecka – dostępne dla dzieci od 13 roku życia,
PKO Konto Pierwsze – dla dzieci i młodzieży w wieku od 13 do 18 lat,
Pierwsze Konto Oszczędnościowe – atrakcyjny sposób zyskania dodatkowych złotówek.

Głównym założeniem Konta za Zero jest jak najmniejsze obciążenie kieszeni właściciela. Prowadzenie rachunku oraz korzystanie z połączonych narzędzi jest właściwie bezpłatne (po spełnieniu niewielkich warunków). Do rachunku dołączona jest wielowalutowa karta płatnicza – idealny sposób na korzystanie z bankomatów oraz płacenie za zakupy stacjonarne i internetowe. Właściciel konta może korzystać również z ciekawej opcji, jaką jest Kantor Walutowy. Daje to możliwość wymiany waluty online, po bardzo korzystnych kursach. Innym bonusem jest opcjonalne ubezpieczenie podróżne, które można nabyć nawet w trakcie podróży. Rachunek Konto za Zero można otworzyć indywidualnie lub jako konto wspólne (np. z partnerem). Posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą skorzystać z oferty na preferencyjnych warunkach. Osoby, którym zależy na dostępnie do awaryjnej gotówki będą usatysfakcjonowane – Konto Za Zero to dostęp do 1 000 zł debetu bez odsetek przez 30 dni. Propozycja rachunku daje również możliwość uczestnictwa w programie Autooszczędzanie oraz załatwiania spraw urzędowych online (narzędzie Profil Zaufany). Nie można nie wspomnieć o doskonale zorganizowanej bankowości internetowej oraz niezwykle popularnej aplikacji bankowej na telefon.


Wniosek PKO BP Wniosek o uruchomienie rachunku

PKO BP dba by klienci stale odczuwali poczucie komfortu. Etap wnioskowania robi bardzo dobre wrażenie, przebiega sprawnie i szybko. Przed zainicjowaniem wniosku, warto przygotować dokument tożsamości:

➢ pierwszym krokiem jest przejście na stronę serwisu PKO BP,
➢ należy zapoznać się szczegółowo z ofertami rachunków osobistych,
➢ dokonać wyboru i wskazać jedną z propozycji,
➢ przeanalizować tabelę opłat,
➢ wypełnić wygenerowany formularz wskazując parametry rachunku, wybierając kartę oraz podając dane z dowodu osobistego


Weryfikacja PKO BP Weryfikacja

Weryfikacja odnosząca się do wnioskujących o rachunek osobisty w PKO BP jest jednoetapowa i trwa tyle, co okazanie dokumentu. Bank zdecydował się odejść od wieloetapowej analizy klienta, na rzecz szybkich formalności i maksymalnej wygody:

➢ weryfikacja dokumentów – po wysłaniu wniosku, w ciągu kilku dni kurier dostarczy umowę do podpisania, należy okazać dowód tożsamości, by potwierdzić dane zawarte we wniosku.


Aktywacja rachunku PKO BP Aktywacja rachunku

Właściciel rachunku aktywuje konto samodzielnie. Może to zrobić od razu, po otrzymaniu kompletu dokumentów od kuriera. Od tej pory ma prawo do korzystania z wszelkich opcji wynikających z porozumienia z bankiem.

Zalety i wady konto PKO BP Zalety i wady

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

rachunek darmowy po spełnieniu niewielkich warunków,
➢ atrakcyjna bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna,
➢ debet do 1 000 zł,
➢ usługa Autooszczędzanie,
➢ ubezpieczenie,
➢ dostęp do Kantoru Walutowego,
➢ preferencyjne warunki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Minusem są przede wszystkim:

koszty dodatkowe, jeśli warunki bezpłatności nie zostaną zrealizowane.

Wróć do spisu treści