Monedo now pożyczka - recenzja na temat pożyczki - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści
Monedo nowRecenzja Monedo now
Konsumenci nie zawsze szukają szybkiej chwilówki – są sytuacje, które wymuszają zebranie bardzo dużej kwoty środków finansowych i tym samym skorzystanie z kredytu bankowego. Nie każdy jednak może starać się o zobowiązanie bankowe, z różnych powodów – słabej historii spłat, niskich dochodów, obciążeń związanych z różnymi zobowiązaniami. Wiele osób szuka łatwiejszych rozwiązań, szybszych i dostępniejszych. Monedo Now stara się odpowiedzieć na wiele pytań, jednym prostym produktem finansowym. Jest to pożyczka ze spłatą w ratach, o poniższych parametrach:

OFERTA
PROMOCYJNA

wyższe limity dla stałych klientów


DOSTĘPNA
KWOTA

do 10 000 PLN


CZAS NA
SPŁATĘ

do 24 mcy


Właścicielem Monedo Now jest znana i doświadczona na rynku pozabankowym spółka Kreditech Polska. Oferta promowana poprzez serwis to typowa pożyczka ratalna. Odejście od powszechnie stosowanego schematu procedur widać po analizie poszczególnych etapów wnioskowania. Klient nie jest tu mocą sprawczą, podaje jedynie informacje o stanie swoich finansów, a system na tej podstawie generuje ofertę pożyczkową. Wnioskujący może zaakceptować kwotę podaną przez serwis lub zrezygnować z podjęcia zobowiązania. Wprawdzie w pierwszym kroku to pożyczkobiorca określa kwotę docelową, ale nie jest ona brana pod uwagę, chyba, że zdolność kredytowa pożyczkobiorcy jest na tyle duża, że osiąga próg wyznaczony we wniosku. To co warto podkreślić, to ruchome koszty pożyczki, mogą być zależne od sytuacji finansowej pożyczkobiorcy. Aby móc ubiegać się o status klienta Monedo Now, należy spełnić warunki, określone regulaminem: mieć co najmniej 18 lat, mieszkać na terenie Polski, posiadać zdolność kredytową, rachunek bankowy, dostęp do Internetu. Nie są to wygórowane kryteria, biorąc pod uwagę wysokość kwoty granicznej.

Reprezentatywny przykład pożyczki:
kwota pożyczki: 3580 zł odsetki: 678 zł prowizja: 2614 zł w sumie: 6873 zł Oprocentowanie stałe: 6,3% średnia RRSO: 108% Okres: 23 miesięcy min-maks okres: 6-24 miesięcy RRSO (min-maks): 43% - 152%

Kalkulacja została dokonana na dzień 27 maja 2018 na reprezentatywnym przykładzie.


Wniosek Monedo Wniosek

Złożenie wniosku poprzez monedonow.pl jest niezwykle proste i w niczym nie przypomina skomplikowanych procedur bankowych. Wprawdzie poszczególne etapy wyglądają nieco inaczej, niż w popularnym schemacie pozabankowym, ale nie jest to powodem jakichkolwiek opóźnień czy generowania dodatkowych formalności. Przez zainicjowaniem wnioskowania, należy przygotować dowód osobisty. Kolejno:

➢ przejść na stronę platformy pożyczkowej Monedo Now,
➢ zapoznać się z regulaminem pożyczki ratalnej,
➢ na aplikacji w formie suwaka ustawić docelową kwotę pożyczki oraz wysokość raty,
➢ przejść do formularza wniosku o pożyczkę i uzupełnić go zgodnie z wymaganiami, podając dane z dowodu osobistego oraz informacje o sytuacji finansowej,
➢ odebrać ofertę wygenerowaną przez serwis,
➢ potwierdzić chęć zawarcia umowy oraz zgody na przetwarzanie danych.


Weryfikacja Monedo Weryfikacja

Weryfikacja pożyczkobiorcy jest sygnałem, że procedury dobiegają końca. Ten etap wymaga kilku czynności, zarówno ze strony wnioskującego jak i serwisu. Weryfikacja przebiega w dwóch formach:

➢ potwierdzenie danych osobowych – wymaga drobnego przelewu w kwocie 1 grosza na wskazany rachunek bankowy, lub zalogowania się do konta osobistego poprzez aplikację Konto Connect,
➢ analiza historii finansowej – Monedo Now sprawdza wiarygodność klientów w rejestrach baz Infomonitora, Biura Informacji Kredytowej, Związku Banków Polskich, ERIF oraz Krajowego Rejestru Długów.


Decyzja Monedo Decyzja i przelew

Decyzja dociera do pożyczkobiorcy w ciągu kilku minut od zakończenia weryfikacji. Zaraz po wysłaniu decyzji, system generuje przelew na konto klienta. Pieniądze docierają w czasie od kilku minut do 24 godzin, w zależności od banku, w którym konsument posiada rachunek.


Spłata Monedo Spłata

Spłata zobowiązania odbywa się w równych, miesięcznych ratach. Ustalona kwota, powinna być wpłacana najpóźniej w dniu określonym umową pożyczkową. Serwis informuje o możliwości dobrania gotówki, jeszcze w czasie trwania obecnej pożyczki. Jest to jednak ustalane indywidualnie. W razie kłopotów ze spłatą, należy jak najszybciej skontaktować się z konsultantami biura obsługi klienta.

Zalety i wady monedonow Zalety i wady oferty monedonow.pl

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

wysoką dostępną kwotę pożyczki,
➢ szybkie procedury,
➢ łagodne kryteria wiekowe,
➢ dużą przyznawalność,
➢ bezpłatną weryfikację.

Minusem są przede wszystkim:

słaba oferta promocyjna.

Wróć do spisu treści