mBank konto - recenzja na temat mbank rachunku - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści

mbank konto

mbank rachunek
Pęd życia współczesnych ludzi wymusza niejako korzystanie z prostych i funkcjonalnych narzędzi, oszczędzających czas i będących zawsze w zasięgu ręki. Mbank jest instytucją promującą nowoczesne zarządzanie pieniędzmi. Doskonała bankowość internetowa i mobilna są znakiem firmowym mBanku. Dzięki nim zawsze można dokonać podstawowych operacji, zarządzać środkami z każdego miejsca na ziemi, bez potrzeby odwiedzania placówek banku. Bank kładzie również duży nacisk na oszczędzanie, maksymalnie promując wszelkie usługi tego typu. Nie powinno dziwić zatem, powiązanie podstawowych wersji produktów, z bardziej złożonymi, pozwalającymi na uzyskanie dodatkowych środków. Flagową ofertą mBanku, dotyczącą rachunków osobistych, jest propozycja eKonto w wersji standard. Oto podstawowe opłaty związane z obsługą:


KOSZT PROWADZENIA: 0 PLN
OPŁATA ZA PRZELEW: 0 PLN


KARTA PŁATNICZA: 0 lub 4 PLN
BANKOMATY: 0 PLN mBank, BZ WBK, Planet Cash, Euronet


Pozostałe oferty:
eKonto dla Młodych – plus karta płatnicza z własnym wizerunkiem,
eKonto Plus – darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie,
eMax konta oszczędnościowe – sposób na dodatkowe pieniądze, także w obcej walucie.

Konto Standard jest promowane jako rachunek, który sam oszczędza. Na czym to polega? Należy założyć swój cel oszczędnościowy, a rachunek zaokrągli każdą transakcję kartą lub przelew do kwoty równiej 10 zł a różnicę samoistnie odłoży na wybrany cel. To znaczy, że przykładowa kwota 124 zł, zostanie zaokrąglona do 130 zł. Rachunek można otworzyć w promocji, obowiązującej przez pięć kolejnych miesięcy od aktywacji. Po wykonaniu prostych czynności określonych regulaminem akcji, można uzyskać nawet 30 zł miesięcznie, zwrotu na konto. Do rachunku dołączona jest karta płatnicza, którą można dowolnie spersonalizować. W pakiecie z rachunkiem znajduje się aplikacja mobilna, Google Pay czyli płatności telefonem, BLIK oraz powiadomienia SMS o przychodzących przelewach. Aktywni klienci, mogą skorzystać z programu Polecam mBank, który pozwoli na uzyskanie do 100 zł premii za skuteczne polecenie oferty konta. Nie można również nie wspomnieć o serwisie transakcyjnym czyli bankowości online – umożliwia proste i szybkie wysyłanie przelewów, wniosków, zakładanie lokat, kart kredytowych, korzystanie z rabatów i zniżek u partnerów mBanku, otrzymywanie spersonalizowanych ofert usług.


Wniosek mbank Wniosek o uruchomienie rachunku

Wnioskowanie o rachunek w mBanku to najprostsza i krótka procedura. Wymaga jedynie wysłania formularza z danymi osobowymi. Reszta odbywa się drogą – z rąk do rąk. Po kolei:

➢ należy odwiedzić stronę internetową mBanku,
➢ zapoznać się z ofertami rachunków osobistych i wybrać możliwie jak najbardziej dopasowaną propozycję (w razie potrzeby można skorzystać z pomocy doradcy obecnego online),
➢ przeanalizować tabelę kosztów wybranej propozycji,
➢ wysłać formularz uzupełniony o dane osobowe,
➢ poczekać na kontakt z kurierem – maksymalnie do dwóch dni.


Weryfikacja mbank Weryfikacja

Weryfikacja klienta zakładającego rachunek w mBanku odbywa się automatycznie, przy okazji innych procedur. Aby przejść ją pomyślnie, wystarczy posiadać dowód osobisty, który potwierdzi dane wpisane do wniosku:

➢ weryfikacja poprzez dokument tożsamości – dowód osobisty należy okazać kurierowi, który dostarczy umowę o rachunek osobisty.


Aktywacja rachunku mbank Aktywacja rachunku

Aktywacja rachunku przebiega błyskawicznie. Kurier, który dostarcza umowę, przekazuje również pakiet aktywacyjny konta. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją w nim zawartą i samodzielnie, w ciągu kilku minut aktywować rachunek i cieszyć się z jego możliwości.

Zalety i wady konto mbank Zalety i wady

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

brak kosztów związanych z otwarciem i prowadzeniem rachunku,
➢ darmowa karta płatnicza,
➢ ciekawe akcje bonusowe,
➢ program poleceń,
➢ spersonalizowaną kartę płatniczą,
➢ atrakcyjną aplikację mobilną i serwis transakcyjny,
➢ zniżki u partnerów,
➢ dostęp do indywidualnych ofert usług bankowych.

Minusem są przede wszystkim:

opłaty przy niespełnieniu warunków bezpłatności.

Wróć do spisu treści