Kredyt 1000 - recenzja na temat pożyczki - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści
Kredyt 1000Recenzja Kredyt 1000
Niektóre platformy pożyczkowe, mimo wzorcowych schematów wypracowanych przez liderów branży, nie chcą, bądź nie iść w ślady rekinów biznesu. Oferty przez nie promowane, są uznawane za mało korzystne i przeznaczone dla osób, które nie mają możliwości skorzystania z atrakcyjniejszych pożyczek. Dokładnie tak jest z serwisem Kredyt 1000. Procedury przypominają bankowe (zwłaszcza pod względem dokumentacji), kwota pożyczki zobowiązania jest niska a czas na spłatę zbyt krótki by przebić się w rankingach zobowiązań ratalnych. Mimo wszystko jest to produkt, który ma swoich odbiorców.


POŻYCZKA
PROMOCYJNA

brak


DOSTĘPNA
KWOTA

do 3000 PLN


CZAS NA
SPŁATĘ

do 3 mcy


Serwisem zarządza spółka Poli Invest. Propozycja promowana poprzez platformę nie należy do najlepszych na rynku, ale warto podkreślić, że standardy obsługi wdrożone w procesie wnioskowania są wysokie i cenione wśród klientów. Parametry pożyczki zakładają limit kwoty 3 000 zł, jednak jest to suma dostępna dla rzetelnych i lojalnych pożyczkobiorców, przy szóstym z kolei zobowiązaniu. Osoby, które po raz pierwszy korzystają z produktu finansowego Kredyt 1000 mogą pożyczyć jedynie do 1 000 zł. Niestety całego obrazu nie poprawia żadna promocja czy strategia marketingowa. Mimo ubogiej oferty, warto pochwalić sprawnie przebiegające procedury oraz dobre nastawienie do klienta. Serwis stara się aby wszelkie formalności przebiegały bez komplikacji. Jest to dość trudne, biorąc pod uwagę, że aplikowanie o pożyczkę wiąże się z potrzeba dostarczenia kilku dokumentów. Propozycja zobowiązania skierowana jest do osób spełniających wyznaczone kryteria: wiek pomiędzy 18 a 70 lat, posiadanie dowodu osobistego i numeru PESEL, dobry profil w rejestrach dłużników, dochód, który pomoże w regulowaniu rat, a-mail, rachunek bankowy, telefon komórkowy.

Reprezentatywny przykład pożyczki:
całkowita kwota kredytu konsumenckiego - 500,00 PLN OPROCENTOWANIE - 0,83% przez okres trwania umowy - 90 dni; całkowita kwota do spłaty-723.45 PLN. Roczne oprocentowanie (RRSO) - 504,83. Minimalny okres kredytowania 61 dni, a maksymalny 120 dni. Cena maksymalna roczna stopa procentowa kredytu - 801,85%, minimalna cena roczna stopa procentowa kredytu - 374,18%.

Kalkulacja została dokonana na dzień 18 maja 2018 na reprezentatywnym przykładzie.


Wniosek kredyt1000.pl Wniosek

Podobnie jak sam serwis, etap wnioskowania jest prosty i przejrzysty. Nie ma tu miejsca na żmudne formalności, stanie w kolejkach, wysyłanie kolejnych dokumentów. Kredyt 1000 wdrożył najlepsze pozabankowe standardy, dotyczące procedur. Wystarczy kolejno:

➢ odwiedzić stronę platformy pożyczkowej kredyt1000.pl,
➢ przeczytać ze zrozumieniem regulamin oferty, przeanalizować opłaty,
➢ zarejestrować konto klienta wypełniając wskazany formularz,
➢ wybrać wariant pożyczki po zalogowaniu się do strefy pożyczkobiorcy,
➢ potwierdzić chęć zawarcia umowy oraz zgodę na weryfikację.


Weryfikacja kredyt1000.pl Weryfikacja

Mimo, że przebiega automatycznie – weryfikacja w Kredyt1000 nie jest mocnym punktem oferty. Niska kwota pożyczki nie oznacza w tym przypadku ułatwionych formalności i większej przystępności zobowiązania. Klienci muszą pogodzić się z faktem dodatkowej weryfikacji dokumentów i mimo że analiza wiarygodności jest dość pobłażliwa, to każdy dodatkowy element procedur i tak świadczy na niekorzyść oferty. Etapy weryfikacji:

➢ weryfikacja tożsamości – przelew 1 zł na rachunek bankowy podany w regulaminie, z konta osobistego pożyczkobiorcy,
➢ analiza wiarygodności klienta – system sprawdza informacje zawarte w bazie Krajowego Rejestru Długów,
➢ potwierdzenie dochodów – pomyślna decyzja pożyczkowa uzależniona jest między innymi od dostarczenia kompletu dokumentów potwierdzających dochód.


Decyzja kredyt1000.pl Decyzja i przelew

Decyzja w sprawie pożyczki przychodzi natychmiast po potwierdzeniu weryfikacji, za pomocą SMS. Pieniądze zostają wysłane do klienta automatycznie po zawarciu umowy, jednak czas ich wpływu na rachunek bankowy, uzależniony jest od sesji księgujących banków.


Spłata kredyt1000.pl Spłata

Spłata zobowiązania powinna odbywać się według przypieczętowanych umową zasad. Ustalona kwota, musi regularnie co miesiąc, zasilić rachunek wierzyciela, w przeciwnym wypadku zostaną doliczone dodatkowe koszty. Serwis przewidział jednak sytuacje, gdy pożyczkobiorca nie będzie mógł dokonać wpłaty – w tym wypadku może starać się o przedłużenia czasu na uregulowanie zobowiązania.

Zalety i wady kredyt1000.pl Zalety i wady oferty kredyt1000.pl

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

jasne zasady,
➢ sprawne procedury,
➢ wiarygodny i treściwy serwis,
➢ przystępne kryteria wiekowe,
➢ opcję przedłużenia czasu na spłatę.

Minusem są przede wszystkim:

brak oferty promocyjnej,
➢ niska kwota pożyczki,
➢ krótki czas kredytowania.

Wróć do spisu treści