Karta Trzynastka - recenzja na temat pożyczki - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści
Karta trzynastkaRecenzja Karta 13
Sytuacja gdy kwota do wykorzystania w razie nagłych wypadków jest zawsze w zasięgu ręki, to doskonałe zabezpieczenie na przyszłość. Nie każdy konsument produktów finansowych, chce jednak wiązać się z bankiem, wnioskując o kartę kredytową, nie każdy jest w stanie spełnić dość surowe kryteria bankowe. Co w takiej sytuacji? Na pomoc przychodzi ciekawa opcja, udostępniona przez serwis Karta Trzynastka. Stworzona jest na wzór popularnych kart kredytowych, jednak przebija je większą dostępnością i łatwością użytkowania. Parametry oferty:


POŻYCZKA
PROMOCYJNA

wyższy limit dla stałych klientów


DOSTĘPNA
KWOTA

do 8000 PLN


CZAS NA
SPŁATĘ

do 12 mcy


Karta Trzynastka to serwis administrowany przez spółkę Yolo S.A. Flagowa oferta firmy, to poręczna i użytkowa karta, z limitem do 8 000 zł dla nowych klientów. Rzetelna spłata umożliwia znaczne zwiększenie granicznej kwoty. Karta wydawana jest w formie plastikowej, na wzór bankowych (wyprodukowana przez Visa, wydana przez mBank). Posiadacz karty ma dostęp do określonej kwoty środków finansowych, którymi może zarządzać według własnego uznania – kartą można wypłacać gotówkę w bankomacie, płacić za zakupy. Po uregulowaniu zadłużenia, limit automatycznie się odnawia. Po upływie 12 miesięcy, można bez trudu, przedłużyć okres użytkowania karty o kolejne 12 miesięcy. Płatności kartą nie są obciążone dodatkowymi kosztami, za wypłatę gotówki z bankomatu, pożyczkobiorca musi jednak zapłacić każdorazowo 5 zł, za sprawdzenie salda – 1,5 zł. Aby pomyślnie wnioskować o produkt, należy spełnić kilka podstawowych warunków: mieć więcej niż 22 i mniej niż 70 lat, być obywatelem polskim, nie mieć zobowiązań wobec spółki Yolo, rzetelnie wypełnić wniosek, posiadać czyste konta w rejestrach dłużników.

Reprezentatywny przykład pożyczki:
całkowita kwota pożyczki 4000 zł; umowa na 270 dni; klient wykorzystuje pożyczkę w dniu zawarcia umowy 4000 zł. Spłata pożyczki w okresie po 270 dniach od daty zawarcia umowy: RRSO to 81,6%; całkowita kwota do spłaty 5835 zł; oprocentowanie stałe w skali roku 0%; całkowity koszt pożyczki 1835 zł (w tym: opłata 1835zł, odsetki 0 zł).

Kalkulacja została dokonana na dzień 20 maja 2018 na reprezentatywnym przykładzie.


Wniosek kartatrzynastka.pl Wniosek

Osoby, które chcą otrzymać kartę z oferty serwisu, muszą złożyć wniosek pożyczkowy. Trwa to zaledwie kilka minut. W odróżnieniu od formalności bankowych, na portal kartatrzynastka.pl nie wymaga dostarczania dokumentów, przedstawiania dochodów, nie weryfikuje zatrudnienia. Wystarczy aplikacja, dane z dowodu tożsamości i oświadczenie o dochodach. Kolejno należy:

przejść na stronę internetową kartatrzynastka.pl,
➢ zapoznać się z regułami zobowiązania, przeanalizować koszty,
➢ wybrać wysokość limitu oraz czas na jaki zostanie przyznany,
➢ zdecydować o wyglądzie karty (dostępne są różne opcje),
➢ wypełnić wygenerowany formularz, uzupełniając pola danymi z dowodu osobistego,
➢ potwierdzić zgody na standardowe procedury i przetwarzanie danych.


Weryfikacja kartatrzynastka.pl Weryfikacja

Osoby tworzące serwis postarały się, aby poszczególne etapy procedur nie nastręczały potencjalnym klientom żadnych trudności. Wszystko odbywa się automatycznie i bardzo sprawnie. Z założenia, Karta Trzynastka ma być alternatywą dla kart kredytowych, bez żmudnych procedur i formalności. Weryfikacja przebiega dwojako:

➢ weryfikacja tożsamości – wystarczy zalogować się do rachunku osobistego poprzez aplikację Instantor (bezpłatnie), aby potwierdzić dane osobowe oraz chęć zawarcia umowy,
➢ sprawdzenie historii spłat w bazach dłużników – system zweryfikuje jakość regulowania poprzednich zobowiązań w rejestrach Krajowego Rejestru Długów, ERIF, KBIG, Infomonitora, Biura Informacji Kredytowej.


Decyzja kartatrzynastka.pl Decyzja i przelew

Na decyzję w sprawie karty nie trzeba czekać – przychodzi od razu po weryfikacji wniosku. Jeśli jest pozytywna, karta zostaje wysłana do klienta natychmiastowo – przesyłką pocztową.


Spłata kartatrzynastka.pl Spłata

Używanie karty odbywa się według potrzeb i preferencji posiadacza. W chwili gdy potrzebna jest gotówka, klient może skorzystać z dostępnego limitu i uregulować zadłużenie gdy sytuacja się poprawi (w czasie ograniczonym umową). Serwis nalicza koszty jedynie od wykorzystanej kwoty – 5,10 zł za każde 100 zł na 1 miesiąc. W przypadku nie korzystania z limitu, opłaty nie są naliczane. Zadłużenie można uregulować wpłacając określoną kwotę na podany rachunek bankowy.

Zalety i wady kartatrzynastka.pl Zalety i wady oferty kartatrzynastka.pl

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

ciekawą formę karty z limitem kwoty,
➢ długi czas na spłatę,
➢ dowolność użytkowania,
➢ niskie koszty,
➢ wyższe limity dla stałych klientów

Minusem są przede wszystkim:

rygorystyczne kryteria wiekowe,
➢ brak oferty promocyjnej.

Wróć do spisu treści