Getin kredyt - recenzja na temat kredytu - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści
Getin kredytGetin bank
Długofalowe relacje finansowe z klientem to idealna sytuacja dla każdego banku. Niesie to za sobą jednak potrzebę ogromnej elastyczności oferty. Konsumenci lubią kredyty dopasowane do ich aktualnej sytuacji finansowej. Stąd duża różnorodność propozycji – od drobnych, prostych kredytów, przez samochodowe, uwzględniające zawód czy profil klienta, do złożonych zobowiązań hipotecznych czy konsolidacyjnych. Banki, które uwzględniają odmienne potrzeby kredytobiorców i odpowiadają produktem na każdy problem finansowy konsumenta, są wiodącymi na rynku – cieszą się ogromną popularnością. Klienci lubią przywiązywać się do jednej instytucji, korzystać z bonusów połączonych produktów – rachunków bankowych, kredytów czy lokat. Getin Bank zdecydowanie sprostał temu wyzwaniu. Różnorodność jego programu kredytowego jest ogromna. Flagową ofertą banku jest Kredyt Gotówkowy Dla Ciebie:RRSO

od 17.3%


DOSTĘPNA
KWOTA

do 200 000 PLN


CZAS NA
SPŁATĘ

do 120 mcy


Pozostałe oferty:
 • Pożyczka Gotówkowa – do 5 000 zł,
 • Darmowy Kredyt Gotówkowy – do 2 000 zł,
 • Kredyt Konsolidacyjny – na spłatę zobowiązań,
 • Kredyt Gotówkowy dla wolnych zawodów – do 200 000 zł,
 • Kredyt Bez Zaświadczeń – do 18 000 zł,
 • Limit Kredytowy w Rachunku – dodatkowe środki w zasięgu ręki,
 • Pożyczka Gotówkowa – 1000 zł za każde pożyczone 10 000 zł,
 • Kredyt Gotówkowy Dla Rolnika – do 150 000 zł,
 • Kredyt Gotówkowy Dla Emeryta – do 150 000 zł,
 • Autokredyt Dla Ciebie – do 150% wartości pojazdu,
 • Kredyt Samochodowy Autocash – do 70 000 zł,
 • Autokredyt Dla Firm – z długim okresem kredytowania.

Oferta Kredytu Gotówkowego Getin Banku zakłada maksimum komfortu przy znacznie ograniczonych formalnościach. Pieniądze uzyskane dzięki zobowiązaniu można przeznaczyć na dowolny cel. Wnioskowanie jest proste i intuicyjne – wystarczy kilka kroków. Do uzyskania środków niezbędne jest przedstawienie standardowych dokumentów. Bank przygotował interesujące pakiety ubezpieczeń w dwóch wariantach, standardowym i przeznaczonym dla seniorów. Instytucja honoruje dochody z różnych źródeł – umowy o pracę, o dzieło lub zlecenie, świadczenia emerytalnego czy renty. Stali klienci Getin Banku mogą liczyć również na spersonalizowaną propozycję oraz skrócony proces wnioskowania.

Reprezentatywny przykład kredytu:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 17,3%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 35 300 zł, całkowita kwota do zapłaty 63 577,50 zł, oprocentowanie zmienne 8,79%, całkowity koszt kredytu 28 277,50 zł (w tym: prowizja 4 520,54 zł, odsetki 18 326,89 zł, koszt ubezpieczenia 5 430,07 zł), 98 miesięcznych rat równych w wysokości po 648,75 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 02.11.2017 r. na reprezentatywnym przykładzie.


Wniosek Getin bank Wniosek

Uzyskanie kredytu a Getin Banku wiąże się ze złożeniem wniosku kredytowego. Można to zrobić osobiście, w wybranym oddziale banku, ale z roku na rok coraz większym powodzeniem cieszy się sposób wnioskowania online. Wystarczy kilka minut wolnego czasu, dostęp do Internetu i telefonu i można cieszyć się wymarzoną gotówką. Zainicjowanie procedur jest banalnie proste, należy kolejno:

➢ odwiedzić stronę internetową banku Getin,
➢ zapoznać się z ofertą pożyczek i kredytów oraz wybrać idealnie dopasowaną propozycję,
➢ wnikliwie przeczytać regulamin zobowiązania i zapoznać się ze wzorami dokumentów,
➢ wypełnić i wysłać formularz kontaktu z doradcą bankowym,
➢ w rozmowie z konsultantem potwierdzić dane osobowe oraz chęć podjęcia zobowiązania,
➢ odebrać wstępną decyzję.


Weryfikacja Getin bank Weryfikacja

Getin Bank stosuje standardowe procedury dotyczące analizy wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. Nie są one uciążliwe, ale wymagają postępowania według instrukcji otrzymanych od doradcy bankowego. Weryfikacja przebiega etapami:

➢ rozmowa telefoniczna – w trakcie krótkiego wywiadu, wnioskujący musi potwierdzić dane osobowe, zapoznać się z ofertą oraz postępować według wskazówek konsultanta,
➢ analiza dokumentacji – po otrzymaniu wstępnej decyzji kredytowej, należy dostarczyć dowód osobisty oraz potwierdzenie dochodów,
➢ weryfikacja jakości spłat zobowiązań – Getin Bank w toku oceny kredytobiorcy, posiłkuje się danymi z rejestrów Biura Informacji Kredytowej.


Decyzja Getin bank Decyzja i przelew

Wstępna decyzja zostaje przekazana klientowi już w rozmowie telefonicznej z doradcą bankowym. Decyzja końcowa, uzależniona jest od rodzaju dokumentacji dostarczonej do banku. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, kredytobiorca otrzyma gotówkę w bardzo krótkim czasie.


Spłata Getin bank Spłata

Regulowanie rat kredytu powinno odbywać się zgodnie z otrzymanym harmonogramem spłaty zobowiązania. Raty o określonej kwocie, należy wpłacać najpóźniej w dniu przypadającego terminu. Przekroczenie czasu na spłatę, może wiązać się z zainicjowaniem procedur windykacyjnych.

Zalety i wady oferty Getin Bank Zalety i wady oferty Getin Bank

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

bardzo wysoką kwotę kredytu,
➢ długi czas na spłatę,
➢ interesujące pakiety ubezpieczeń w dwóch wariantach,
➢ szybką weryfikację,
➢ uproszczone formalności,
➢ indywidualnie dopasowane oferty dla stałych klientów.

Minusem są przede wszystkim:

wymagany kontakt telefoniczny z doradcą,
➢ brak propozycji promocyjnej.

Wróć do spisu treści