Finanse okiem kobiety - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści

Finanse okiem kobiety – zdradzamy co jest ważne dla pań, przy wyborze
rachunku bankowego.

B.F. 01.07.2018
Pieniądz jest kobietą - to zdanie często pojawia się we wpisach blogowych, dotyczących kobiecych finansów. Warto sobie uświadomić, że w większości przypadków to na paniach leży obowiązek organizacji domowego budżetu.

Wbrew obiegowym opiniom i żartom, kobiety doskonale radzą sobie z planowaniem wydatków, karkołomnie spinając nawet niewielki kapitał tak, by środki finansowe wystarczyły na określony czas i wydatki.

Badania rynku potwierdzają, że panie coraz chętniej sięgają po nowoczesne narzędzia, ułatwiające zarządzanie pieniędzmi, usługi pozwalające na oszczędzanie, produkty zgodne z wiodącymi trendami na rynku bankowym.
Finanse okiem kobiety
No nie sposób pominąć setek żartów na temat miłości kobiet do zakupów (tzw. zbędnych wydatków). Sama mam na sumieniu nielegalne (pozaplanowe) książki czy kosmetyki i ogrom wyrzutów sumienia z tego powodu… No, może z tym ostatnim to przesadziłam! Uspokajam jednak – drogie panie, nie jesteśmy w tym szaleństwie wyjątkowe. Wystarczy odwiedzić salony samochodowe, sklepy wędkarskie, z markową odzieżą dla panów, sprzętem elektronicznym i już widać, że płeć nie ma nic wspólnego ze skłonnością do wydawania pieniędzy. Obserwacje rynku uświadamiają jednak, że kobiety zręcznie posługują się nowoczesnymi produktami bankowymi, wykorzystując dostępne możliwości do poprawy jakości codziennej aktywności finansowej. Wprawdzie brak niestety usług dedykowanych wyłącznie paniom (w przeszłości jeden z banków wprowadził rachunek dla kobiet, ale oferta nie jest już aktualna), ale nic straconego. Damska część klientów bankowych ma swoje ulubione usługi, wychwycone spośród standardowych propozycji. Wybierając rachunek bankowy, panie kierują się zwykle praktycznymi przesłankami, zgodnie z indywidualnym profilem finansowym. Świadomość kobiet, dotycząca jakości i różnorodności ofert jest na bardzo wysokim poziomie. Chętnie korzystają z dostępnych porównań i zestawień i równie chętnie zwracają się o poradę do doradców finansowych.

Jakie konto bankowe jest najlepsze? Darmowe!

Rachunek bankowy to podstawowe narzędzie organizacji finansów. Panie zwykle przez lata korzystają z wybranej oferty, decydują się więc na taką, która nie tylko podkreśla indywidualny sposób wydawania pieniędzy, ale pomagaw uzyskaniu dodatkowych korzyści przy okazji codziennej rutyny finansowej. Kobiety chętnie korzystają z darmowych rachunków osobistych – wiadomo, bez sensu jest płacić za standardowe opcje. Oferta banków jest na tyle duża i elastyczna, że bez trudu można znaleźć konta, które pozostaną bezpłatne bezwarunkowo: BGŻ Konto Optymalne, Nest Bank Konto Osobiste. Wiele instytucji udostępnia również rachunki, które nie zostaną obciążone dodatkowymi opłatami, po wypełnieniu niewielkich warunków (wpływ o określonej kwocie, płatność kartą, itp.).

Pieniądze dziecka – zawsze pod kontrolą.

Dużym zainteresowaniem wśród pań cieszą się konta, pod które podpiąć można rachunki osobiste dla dzieci. Daje to szansę na bezpieczne wprowadzenie młodego człowieka w świat dorosłych finansów. Taką możliwość udostępnia np. PKO BP, w ofercie PKO Konto Dziecka, z którego skorzystać mogą dzieci poniżej 13 roku życia. Mamy mogą kontrolować ruch na rachunku dziecka, dzięki atrakcyjnej aplikacji mobilnej. Identyczna opcja pojawia się również w Inteligo. Rachunek bankowy dla dziecka ma na celu wyrobienie nawyku oszczędzania, ale i przybliżenie młodej osobie procedur bankowych, sposobów przeprowadzania prostych transakcji. Nic nie odbywa się jednak bez akceptacji opiekuna. Panie coraz chętniej wybierają takie elektroniczne skarbonki dla dzieci, zwłaszcza, że są bezpłatne i często połączone z produktami typowo oszczędnościowymi.


Zakupy, rabaty, zniżki i prezenty – kochamy to!

Szczególną atencją panie obdarzają rachunki, z których korzystanie wiąże się z przystąpieniem co ciekawych programów zniżkowych. Jest to bardzo popularna opcja wśród ofert bankowych. Instytucje finansowe, w celu zachęcenia klienta do wyboru określonej propozycji konta osobistego, nawiązują współpracę z kinami, sieciami sklepów, liniami lotniczymi, instytucjami kulturalnymi, co owocuje udostępnieniem atrakcyjnych rabatów bądź prezentów. I to jest to, co lubimy najbardziej! Nie ma nic fajniejszego, niż dodatkowe bonusy za zwykłą, codzienną aktywność finansową, bez wkładu i bez wysiłku. Zniżki czy punkty wymienialne na nagrody, można uzyskać np. płacąc w sklepie karta płatniczą. Taką możliwość udostępnia np. Getin Bank. Posiadacze (posiadaczki) konta, korzystający aktywnie z karty i płatności BLIK, mogą uzyskać rabat w Multikinie, lub dołączyć do bardzo atrakcyjnego programu Priceless Special – w ramach którego można otrzymać bilety, vouchery, gadżety a nawet takie smakołyki jak darmowa jazda gokartem! I to wszystko właściwie za darmo!


Pakiety, ubezpieczenia, darmowe serwisy specjalistyczne – dlaczego nie?

Jeśli można coś mieć zupełnie za darmo i w dodatku jest to pakiet ubezpieczeń wysokiej jakości, to chyba nie ma kobiety, która powiedziałaby „nie”. Szybki przegląd dostępnych ofert ujawnia, że w zasadzie niewiele jest rachunków bankowych, do których nie przypisano by pakietu ubezpieczeń. Z obserwacji wynika, że panie wybierają ubezpieczenia zdrowotne, turystyczne oraz pakiety pomocy specjalistycznej (dużym powodzeniem cieszą się serwisy RTV/AGD, pogotowie komputerowe, samochodowe itp.). Bardzo ciekawe propozycje pakietów posiada np. Millennium Bank. Wybierając Konto 360°, można odblokować dostęp do Pakietu Bardzo Pomocnego, w ramach którego spodziewać się należy pomocy domowej i medycznej 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Koło ratunkowe obejmuje naprawy sprzętu, pomoc w razie kradzieży z włamaniem, pożaru, wypadku czy nagłego zachorowania.

Musi być praktycznie i musi być ładnie!

Gadżety to jest coś, co uwielbia każda kobieta. Sama jestem łasa na wszelkie nowinki techniczne i te wszystkie spersonalizowane drobiazgi, które mogę nosić w torebce. Panie bardzo chętnie korzystają z kart płatniczych z wybranym przez siebie wizerunkiem – taką opcję posiada już większość ofert bankowych. Równie chętnie sięgają po naklejki zbliżeniowe, które ułatwiają płacenie za codzienne zakupy. Naklejkę wystarczy umieścić np. na telefonie i już zawsze będzie pod ręką. PKO BP poszło o krok dalej, od pewnego czasu, można zamówić kartę płatniczą w formie breloka lub zegarka… No i jak tu nie kochać banków?

Kobiety rzadko kierują się emocjami przy wyborze rachunku bankowego. Mniej również zwracają uwagą na prestiż instytucji bankowej. Zwykle analizują oferty pod kątem kilku najważniejszych kryteriów i są raczej stałe w uczuciach. Z wypowiedzi pań wynika, że ważne są dla nich proste ale nowoczesne aplikacje mobilne, lubią ciekawie zorganizowane serwisy transakcyjne, system, który będzie współpracował z domowym budżetem i przejmował większość nudnych obowiązków dotyczących finansów - czego Wam serdecznie życzę!

Wróć do spisu treści