Efino pożyczka - recenzja na temat pożyczki - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści
EfinoRecenzja efino
Serwisy pożyczkowe, promujące zobowiązania ze spłatą w ratach, bezustannie pracują nad utrzymaniem z pożyczkobiorcami długiej i pomyślnej relacji. Sytuacją idealną jest pozyskanie rzetelnego klienta, który po spłacie pierwszej pożyczki powróci, gdy tylko pojawi się kolejny finansowy kryzys. Wiele portali stosuje celowy zabieg mniejszych kwot dla nowych pożyczkobiorców, by zachęcić do powtórnego aplikowania o pożyczkę i uzyskania wyższej kwoty. Podobną drogą podąża serwis Efino. Parametry pożyczki:


DOSTĘPNA
KWOTA

do 10 000 PLN


CZAS NA
SPŁATĘ

do 24 mcy


POŻYCZKA
PROMOCYJNA

brak


Opiekunem marki Efino jest spółka Creamfinance Poland. Układając program pożyczkowy, firma postanowiła postawić na zbudowanie długotrwałej relacji z klientem. Skorzystanie z kolejnej pożyczki wiąże się z odblokowaniem wyższego limitu dostępnej kwoty. Osoby, które po raz pierwszy ubiegają się o zobowiązanie w serwisie, mogą wnioskować jedynie o maksymalnie 6 000 zł, na czas do 18 miesięcy. Procedury zastosowane w tej ofercie są maksymalnie uproszczone, przebiegają w 100% online, nie wymagają żadnej dokumentacji. Jedynym odstępstwem od tych plusów, jest telefon weryfikacyjny do pracodawcy – opcjonalnie. Jak na zobowiązanie o takich wymogach, kwota jest zdecydowanie atrakcyjna. Zachęca również prosty system ratalny. Portal korzysta również z uproszczonej weryfikacji, dba o bezpieczeństwo danych klienta, stosuje wysokie standardy obsługi. Osoby, które chcą pozyskać zobowiązanie poprzez serwis Efino, muszą być świadome, że istnieje kilka obostrzeń: pożyczkobiorca musi mieć narodowość polską, posiadać dochód umożliwiający regularną spłatę rat, być w wieku powyżej 21 lat, dysponować dowodem osobistym, rachunkiem bankowym, narzędziami kontaktu.

Reprezentatywny przykład pożyczki:
ałkowita kwota pożyczki 5000 PLN; ilość rat: 12; prowizja: 54,4%; odsetki w skali roku: 10%; wartość prowizji 2720,00 PLN; wartość odsetek 274,16 PLN; całkowita kwota do zapłaty 7994,16 PLN; RRSO 154%.


Wniosek efino.pl Wniosek

Strona internetowa efino.pl nie zachwyca profesjonalizmem i rozmachem, nie ma to jednak wielkiego wpływu na procedury związane ze złożeniem wniosku – przebiegają na tyle szybko i sprawnie, na ile jest to możliwe. Samo aplikowanie trwa zaledwie dwie, trzy minuty. Kolejne etapy:

➢ należy wejść na stronę internetową platformy pożyczkowej efino.pl,
➢ przeanalizować regulamin pożyczki ratalnej, dostępny na stronie,
➢ wybrać kwotę zobowiązania oraz czas na spłatę zadłużenia,
➢ ustawić szczegółowe dane na suwaku i dokonać niezobowiązującej symulacji kosztów pożyczki,
➢ przejść do kwestionariusza i wypełnić go danymi z dowodu osobistego,
➢ potwierdzić chęć zawarcia umowy oraz zaznaczyć zgody na przetwarzanie danych i analizę historii finansowej.


Weryfikacja efino.pl Weryfikacja

Weryfikacja w Efino jest niestety dość drobiazgowa. Trzeba się z tym pogodzić, jeśli chce się pomyślnie zakończyć formalności. Większość procesu przechodzi automatycznie. Ten etap trwa od kilku do kilkunastu minut – w zależności od profilu pożyczkobiorcy:

➢ weryfikacja tożsamości – wymaga zalogowania się do rachunku osobistego poprzez aplikację Instantor (jest to opcja bezpłatna),
➢ weryfikacja zatrudnienia – opcjonalny telefon do pracodawcy, w celu potwierdzenia źródła dochodów, stosowany w szczególnych przypadkach,
➢ analiza przeszłości finansowej – system weryfikuje rzetelność klienta w rejestrach Biura Obsługi Klienta, Związku Banków Polskich, KBIG, Infomonitorze, Krajowym Rejestrze Długów, ERIF.


Decyzja efino.pl Decyzja i przelew

Czas oczekiwania na decyzję nie będzie się dłużył – wiadomość ze zgodą lub odmową pożyczki nadchodzi już po kilku minutach. Przelew dociera do pożyczkobiorcy najpóźniej po 24 godzinach od wydania zgody.


Spłata efino.pl Spłata

Rzetelna spłata zobowiązania to podstawowy obowiązek pożyczkobiorcy. Powinna odbywać się ściśle według harmonogramu spłat. Co miesiąc, w uzgodnionym dniu, należy wpłacić wyznaczoną kwotę na rachunek bankowy serwisu. Warto pilnować terminów, gdyż ich przekroczenie wiąże się z naliczeniem dodatkowych kosztów.

Zalety i wady efino.pl Zalety i wady efino.pl

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

wysoką dostępną kwotę pożyczki,
➢ wygodny system ratalny,
➢ wyższe limity dla stałych klientów,
➢ darmową weryfikację instant,
➢ sprawne procedury.

Minusem są przede wszystkim:

brak oferty promocyjnej,
➢ restrykcyjne kryteria wiekowe.

Wróć do spisu treści