Deutsche bank kredyt - recenzja na temat kredytu - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści
Deutsche kredytDeutsche bank
Banki starają się odejść od żmudnych procedur i skomplikowanych formalności, oferując przystępne zobowiązania, zdecydowanie przebijające limitem kwot propozycje pozabankowych serwisów pożyczkowych. Jest to ich dużym atutem – wiarygodność, oparta na wieloletnim doświadczeniu, transparentność zasad oraz szeroka oferta promocji i udogodnień dla klientów. Deutsche Bank nie jest wyjątkiem na rynku bankowym – proponuje szybkie i proste zobowiązania z atrakcyjnym oprocentowaniem. Wstępne decyzje o przyznaniu środków wydawane są nawet w ciągu 10 minut, a gotówka wpływa na rachunek bankowy klienta w czasie do 24 godzin. Flagową ofertą DB jest db Kredyt Gotówkowy. Oto parametry:RRSO

od 9.40%


DOSTĘPNA
KWOTA

do 200 000 PLN


CZAS NA
SPŁATĘ

do 120 mcy


Pozostałe oferty:
  • db Pożyczka pod Aktywa – od 20 000 zł, bez limitu, na okres do 5 lat,
  • Limit Kredytowy w rachunku – do 4 500 zł, na rok z opcją przedłużenia,
  • Linia Kredytowa w BRI – do 1 000 000 zł, na czas do 12 miesięcy,

Kredyt Gotówkowy Deutsche Bank to propozycja dla osób, które szukają dużej gotówki ze spłatą w wygodnych ratach. Środki ze zobowiązania mogą zostać przeznaczone na dowolny cel. Bank umożliwia również opcję konsolidacji innych zobowiązań klienta. Do uzyskania pomyślnej decyzji pożyczkowej wymagane są określone dokumenty (potwierdzenie dochodu i inne), lecz nie trzeba mieć zgody współmałżonka. Opcjonalnie, klient ma prawo do skorzystania z atrakcyjnych pakietów ubezpieczeń – na życie oraz od utraty pracy. Bank dopuszcza możliwość negocjacji kosztów, warto zapytać o to w rozmowie z konsultantem, w trakcie inicjowania wniosku pożyczkowego. Ciekawą informacją jest, że niektóre grupy zawodowe mogą liczyć na preferencyjne warunki kredytu, m.in. uproszczone procedury. Na specjalne względy mogą liczyć – lekarze, prawnicy, księgowi, architekci, weterynarze, nauczyciele, służby mundurowe, żołnierze zawodowi. Także posiadacze Karty Dużej Rodziny ucieszą się z dodatkowych możliwości – bank przygotował dla nich atrakcyjne, obniżone oprocentowanie i zerową prowizję.

Reprezentatywny przykład kredytu:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 9,40%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 60 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 74 577,05 zł, oprocentowanie zmienne 6,85%, całkowity koszt kredytu 14 577,05 zł (w tym: prowizja 1 596,40 zł, opłata przygotowawcza 1 400,00 zł, odsetki 11 580,65 zł), 60 miesięcznych rat równych w wysokości 1 242,95 zł. Powyższa kalkulacja została dokonana na dzień 26.10.2017 r. na reprezentatywnym przykładzie.


Wniosek Deutsche Bank Wniosek

Aplikowanie o kredyt w Deutsche Bank jest banalnie proste i w niczym nie przypomina stosowanych jeszcze do niedawna procedur bankowych, Szybkie procedury, przebiegają częściowo online i telefonicznie, formalności są uproszczone, na każdym etapie można korzystać ze wsparcia kompetentnego doradcy. Wystarczy:

➢ przejść na stronę internetową Deutsche Banku,
➢ w zakładce kredytów wybrać ofertę db Kredyt Gotówkowy,
➢ wybrać kwotę zobowiązania oraz czas na jego uregulowanie,
➢ przejść do krótkiego formularza kontaktu,
➢ odebrać telefon od konsultanta bankowego, który pomoże w przejściu kolejnych etapów procedur,
➢ dostarczyć w umówiony sposób dokumenty potwierdzające dochód i tożsamość, w przypadku grup uprzywilejowanych – dokumenty poświadczające status zawodowy.


Weryfikacja Deutsche Bank Weryfikacja

Potwierdzenie tożsamości oraz źródła dochodów, a także poświadczenie nienagannej historii spłat zobowiązań w przeszłości to wymóg, którego nie da się ominąć w toku wnioskowania o kredyt. Warto zdawać sobie sprawę, że o atrakcyjność profilu klienta trzeba zacząć dbać na długo przed zwróceniem się do banku o kredyt – w przeciwnym wypadku, trzeba liczyć się z gorszymi warunkami zobowiązania lub z odmową przyznania środków finansowych. Deutsche Bank przeprowadza kilka różnych weryfikacji, zależnie od rodzaju klienta:

➢ weryfikacja telefoniczna – wstępne potwierdzenie danych w rozmowie z doradcą bankowym,
➢ analiza dokumentów – prócz kopii dowodu tożsamości, należy dostarczyć również potwierdzenie dochodów (wyciąg bankowy, zaświadczenie z pracy, PIT) a osoby z uprzywilejowanych grup pożyczkobiorców powinny przesłać również kopie dyplomów ukończenia studiów, dokumenty poświadczające wykonywanie określonego zawodu, potwierdzające powołanie do służby,
➢ weryfikacja w rejestrach dłużników – nie można mieć złudzeń, każda instytucja finansowa sprawdza przeszłość spłat klienta, DB weryfikuje bazy Biura Informacji Kredytowej, Biur Informacji Gospodarczej oraz korzysta z wewnętrznych systemów bankowych.


Decyzja Deutsche Bank Decyzja i przelew

Decyzja w sprawie kredytu wydawana jest bardzo szybko. Wstępną opinię doradcy można poznać już w ciągu kilku minut. Jeśli bank wyrazi zgodę na udostępnienie środków wnioskującemu, wpływu na rachunek bankowy można spodziewać się w czasie do 24 godzin.


Spłata Deutsche Bank Spłata

Sposób spłaty oraz terminy wpłat poszczególnych rat zawsze uwzględnione są w umowie kredytowej. Aby pomyślnie wywiązać się z zobowiązania wobec banku, należy przestrzegać harmonogramu spłat. Regulowanie rat odbywa się poprzez regularne przelewy określonej kwoty na wskazany przez bank rachunek bankowy.

Zalety i wady oferty Deutsche Bank Zalety i wady oferty Deutsche Bank – db Kredyt Gotówkowy

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

wysoką dostępną kwotę kredytu,
➢ długi czas kredytowania,
➢ możliwość konsolidacji zobowiązań z innych banków,
➢ preferencyjne warunki dla określonych grup zawodowych oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny,
➢ szybkie i sprawnie przebiegające procedury,
➢ atrakcyjne oprocentowanie.

Minusem są przede wszystkim:

procedury tylko częściowo przebiegają przez Internet.

Wróć do spisu treści