BGŻ Bank konto - recenzja na temat BGŻ rachunku - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści

BGŻ PARIBAS konto

BGŻ bank rachunek
Nikt nie lubi płacić za coś, co może mieć za darmo i to najlepszej jakości. BGŻ doskonale to rozumie i udostępnia ofertę całkiem ciekawego rachunku osobistego, który w codziennym użytkowaniu, nie generuje zbędnych kosztów. Taką postawę niejako wymusza konkurencja. Banki prześcigają się w konstruowaniu propozycji kont optymalnie dopasowanych do potrzeb ich właścicieli. Rachunek osobisty jest podstawowym narzędziem organizacji finansów większości Polaków. Wiele osób przyznaje, że już nie wyobraża sobie korzystania jedynie z portfela i gotówki, a karta płatnicza jest elementem niezbędnym, podczas każdego wyjścia z domu. Podstawową wersją konta, promowaną przez BGŻ, jest Konto Optymalne:


KOSZT PROWADZENIA: 0 PLN
OPŁATA ZA PRZELEW: 0 PLN


KARTA PŁATNICZA: 0 PLN
BANKOMATY: 0 PLN - SIEĆ BGŻ


Pozostałe oferty:
BGŻ BNP Paribas Konto MaksymalneBGŻ BNP Paribas Konto Maksymalne – maksimum korzyści, przy uwzględnieniu wieku i potrzeb właściciela rachunku.

Konto Optymalne to oferta dla tych, którzy nie lubią wydawać pieniędzy na obsługę produktów finansowych. Umiejętne korzystanie z rachunku (wypłaty w wyznaczonych bankomatach) sprawi, że usługa pozostanie całkowicie darmowa. Do Konta Optymalnego dołączona jest bezpłatna karta MasterCard Debit, można zawnioskować również o naklejkę zbliżeniową, którą można przymocować np. do telefonu. Właściciele rachunku mogą korzystać z płatności mobilnych Google Pay. Osoby idące z duchem czasu, ucieszy informacja o poręcznej i prostej aplikacji mobilnej, ułatwiającej korzystanie z konta w każdym miejscu i o każdej porze. Co ciekawe, wiele czynności związanych z podstawową obsługą konta, można wykonać bez logowania. Pozostałe, muszą zostać odblokowane PIN-em lub odciskiem palca. Konto Optymalne to również dostęp do produktów i usług dodatkowych – kredytów, lokat, bonusów i zniżek u partnerów, kart kredytowych czy płatności elektronicznych. Konto można otworzyć w promocji, uzyskując dodatkowe środki finansowe (obecnie jest to akcja „Zakupy z kontem”). Osoby, które chcą przenieść dotychczasowy rachunek z innego banku i prowadzić je w ramach oferty Konta Optymalnego, mają ułatwione zadanie. Wystarczy to zgłosić, a bank sam zajmie się wszystkimi formalnościami.


Wniosek BGŻ Bank Wniosek o uruchomienie rachunku

Osoby, które lubią tradycyjne metody wnioskowania, mogą otworzyć rachunek od ręki, w jednej z placówek banku. Wystarczy dowód osobisty i kilka minut wolnego czasu. Bank nie zapomniał jednak o tych, którym nie spieszno do wychodzenia z domu i stania w kolejkach do bankowegoNokienka. Wniosek swobodnie można złożyć przez Internet. Należy przygotować wcześniej dowód tożsamości i:

przejść na stronę serwisu internetowego BGŻ BNP Paribas,
➢ odwiedzić zakładkę z ofertą rachunków osobistych,
➢ wybrać propozycję idealnie dopasowaną do potrzeb,
➢ wypełnić krótki formularz wniosku i dołączyć wymagane skany dowodu.


Weryfikacja BGŻ Bank Weryfikacja

Potwierdzenie danych osobowych, niezbędne jest by móc skorzystać z usługi bankowej. BGŻ BNP wypracowało system kilkuetapowej weryfikacji, która nie tylko nie jest uciążliwa dla klienta, ale również przebiega szybko i sprawnie, jako element dodatkowy do procedur głównych:

➢ analiza dokumentów – należy do wniosku dołączyć skan lub wyraźne zdjęcie dowodu osobistego, z dokładnie widocznymi danymi,
➢ rozmowa telefoniczna – tuż po wysłaniu aplikacji, trzeba odebrać telefon od doradcy bankowego i potwierdzić chęć założenia rachunku oraz dane wpisane w formularzu,
➢ podpisanie umowy – umowa o rachunek zostanie dostarczona w bardzo krótkim czasie przez kuriera, należy ją podpisać i tym samym potwierdzić wszelkie informacje dostarczone w toku wnioskowania.


Aktywacja rachunku BGŻ Aktywacja rachunku

Aktywacja rachunku dokonuje się w krótkim czasie od podpisania umowy dostarczonej przez kuriera. Niestety nie jest to mocny punkt oferty, klienci lubią natychmiastowe aktywacje.

Zalety i wady konto BGŻ Zalety i wady

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

brak kosztów związanych z otwarciem i prowadzeniem rachunku,
➢ darmowa karta płatnicza,
➢ atrakcyjne promocje (niestety trwające dość krótko – warto obserwować informacje na stronie banku),
➢ dostęp do dodatkowych produktów,
➢ brak formalności związanych z przeniesieniem konta z innego banku,

Minusem są przede wszystkim:

opłaty za korzystanie z dodatkowej karty płatniczej,
➢ mało alternatywnych metod wnioskowania.

Wróć do spisu treści