Alior bank kredyt - recenzja na temat kredytu - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści
Alior bank kredytAlior bank
Badania rynku produktów i usług bankowych dowodzą, że wraz z rosnącą świadomością kredytobiorców, zmieniają się również ich oczekiwania względem ofert instytucji bankowych. Wprawdzie nadal decydujący głos ma wysokość dostępnej kwoty i czas kredytowania, ale nie mniej istotne stają się również standardy obsługi, sposób wnioskowania, szybkość procedur czy atrakcyjność pakietów dodatkowych. Banki stoją przed ogromnym wyzwaniem – sprostanie oczekiwaniom szerokiego spektrum klientów nie jest proste. Alior Bank od dawna znakomicie radzi sobie z sytuacją w branży kredytowej, elastycznie dostosowując propozycje kredytów do potrzeb kredytobiorców. Flagową ofertą kredytową instytucji stała się Pożyczka Internetowa z Prowizją 0%. Oto jej parametry:RRSO

17.70%


DOSTĘPNA
KWOTA

do 200 000 PLN


CZAS NA
SPŁATĘ

do 60 mcy


Pozostałe oferty:
  • Pożyczka Dla Duetów – do 200 000 zł,
  • Pożyczka Wiosenna – do 200 000 zł,
  • Limit Odnawialny w Rachunku – ustalany indywidualnie,
  • Pożyczka Online – do 200 000 zł,
  • karty kredytowe, kredyty konsolidacyjne, hipoteczne.

Oferta spełnia kryteria produktów bankowych z wysokiej półki. Świadczy o tym nie tylko kwota graniczna, ale również sposób przeprowadzenia procedur, profesjonalizm doradców bankowych, szybki i sprawny przebieg formalności, pakiety dodatkowe. Limit kwotowy dostępny jest dla nowych i stałych klientów. Wnioskowanie przez Internet zostaje nagrodzone bonusem – 0% prowizji. Dodatkowo, bank oferuje atrakcyjne ubezpieczenie Ergo Hestia, które stanowi swoisty amortyzator, w przypadku wydarzeń, mających wpływ na jakość spłaty zobowiązania. Aby móc skorzystać z oferty, należy przedstawić komplet dokumentów – kopię dowodu oraz zaświadczenie o zatrudnieniu. Skorzystanie z propozycji Pożyczki Internetowej otwiera drogę do powiązanych produktów: Konta Jakże Osobistego oraz premii i rabatów za aktywne korzystanie z usług banku.

Reprezentatywny przykład kredytu:
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla pożyczki z ubezpieczeniem wynosi 17,70%, całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów): 11 889,90 zł, całkowita kwota do zapłaty: 15 235,12 zł, oprocentowanie zmienne: 9,99 %, całkowity koszt pożyczki: 3345,22 zł (w tym: prowizja: 0 zł, odsetki: 2169,30 zł, ubezpieczenie: 1175,92 zł), 37 równych, miesięcznych rat w wysokości 411,76 zł. Kalkulacja została dokonana na 2.10.2017 r. na reprezentatywnym przykładzie.


Wniosek Alior Kredyt Wniosek

Pożyczkę Internetową Alior można uzyskać na kilka sposobów: odwiedzając oddział banku, dzwoniąc na infolinię, bądź wysyłając wniosek online. Należy jednak pamiętać, że tylko ostatnia z wymienionych metod uprawnia do odebrania bonusu w postaci zerowej prowizji. Wnioskowanie ma kilka etapów, część przebiega automatycznie, kilka z nich wymaga rozmowy telefonicznej z doradcą. Alior Bank zapewnia, że wszystkie formalności dokonywane są w ciągu jednego dnia. Należy kolejno:

➢ przejść do strony internetowej banku Alior,
➢ odwiedzić zakładkę kredytową i wybrać ofertę Pożyczki Internetowej,
➢ sprawdzić i ocenić regulamin kredytu,
➢ zainicjować formalności wysyłając formularz kontaktu,
➢ odebrać telefon od konsultanta bankowego, który pomoże w przejściu kolejnych etapów wniosku.


Weryfikacja Alior Kredyt Weryfikacja

Alior stosuje standardową, uproszczoną weryfikację. Nie ma tu miejsca na żmudne formalności, długi czas oczekiwania, czy odkładanie kwestii kredytu z dnia na dzień. Wszystko przebiega sprawnie i w większości automatycznie. Bank korzysta ze sprawdzonych, nowoczesnych systemów, oszczędzając czas kredytobiorcy. Weryfikacje:

➢ rozmowa telefoniczna – to czas na potwierdzenie danych, uzgodnienie warunków kredytowania oraz przekazanie informacji odnośnie przebiegu kolejnych etapów,
➢ weryfikacja na podstawie dokumentów – klient zobowiązany jest do dostarczenia w uzgodnionej formie kopii dowodu osobistego oraz potwierdzenia zatrudnienia.


Decyzja Alior Kredyt Decyzja i przelew

Już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej, pożyczkobiorca może uzyskać wstępną decyzję. Ostateczny wynik procedur, pozna jednak po dostarczeniu wymaganych dokumentów. Jeśli bank zadecyduje o przyznaniu kredytu, środki zostaną przelane na rachunek bankowy klienta, w ciągu jednego dnia.


Spłata Alior Kredyt Spłata

Kredyt powinien zostać spłacony zgodnie z warunkami przypieczętowanymi umową. Pożyczkobiorca co miesiąc wpłaca ratę o określonej kwocie, na wskazany przez bank rachunek bankowy. Przy problemach z regulowaniem płatności, należy jak najszybciej skontaktować się z doradcą bankowym Alior.

Zalety i wady oferty Alior Zalety i wady oferty Alior bank

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

wysoką dostępną kwotę kredytu,
➢ długi czas kredytowania,
➢ przystępne procedury,
➢ fachową pomoc doradców bankowych na każdym etapie procedur,
➢ atrakcyjne ubezpieczenie,
➢ zerowa prowizja przy wnioskowaniu online,
➢ alternatywne metody wnioskowania.

Minusem są przede wszystkim:

➢ procedury nie przebiegają w 100% online, wymagany jest kontakt z doradcą bankowym.

Wróć do spisu treści