Alior Bank konto - recenzja na temat Alior rachunku - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści

Alior konto

Alior bank rachunek
Gdyby wszystkim właścicielom rachunków osobistych, zadać pytanie o to, co według nich świadczy a atrakcyjności oferty konta bankowego, z pewnością usłyszelibyśmy, że przede wszystkim – wysokość opłat, ale również dostępność, mobilność, nowoczesność. Rachunki internetowe to łatwe w obsłudze narzędzia, zwykle bezpłatne, przeznaczone dla ludzi aktywnych i świadomych obowiązujących trendów. Jeśli można mieć portfel online, to dlaczego z tego nie skorzystać? Jest kilka oczywistych plusów takiego rozwiązania – proste procedury wnioskowania, obsługa całkowicie przez Internet, dostęp do środków finansowych o każdej porze dnia i nocy, z każdego miejsca na ziemi. Klienci doceniają również szybkie przelewy, atrakcyjne zniżki przynależące do ofert, mobilne płatności, rozwiązania ułatwiające codzienne zakupy. Alior Bank, znany z wysokich standardów obsługi klienta i bezustannego podnoszenia sobie poprzeczki nie ma mocno rozbudowanej oferty rachunków osobistych. Za to trzeba przyznać, że propozycje przedstawione na stronie banku, uderzają w punkt jeśli chodzi o potrzeby konsumentów. Flagową ofertą Alior jest obecnie Konto Internetowe:


KOSZT PROWADZENIA: 0 PLN
OPŁATA ZA PRZELEW: 0 PLN


KARTA PŁATNICZA: 0 lub 6 PLN
BANKOMATY: 0 i 5 PLN


Pozostałe oferty:
Konto Jakże Osobiste – łatwy w obsłudze, przeznaczony dla osób, które nie chcą przepłacać,
Konto Haiz – rachunek z ciekawą aplikacją, przeznaczony dla rodziców i dzieci.

Konto Internetowe Alior to zbiór ciekawych i prostych w obsłudze narzędzi. Przy uważnym użytkowaniu, nie generuje żadnych kosztów. Klient, który skorzysta z oferty, otwiera sobie dostęp do płatności mobilnych – Blik i Google Pay, a wybierając dodatkowo kartę przypisaną do rachunku – usługi Masterpass czyli bezpiecznych zakupów bez użycia gotówki i karty płatniczej. Kartą do konta jest MasterCard Debit, z wygodą płatności zbliżeniowych. Po spełnieniu warunków, właściciel rachunku może starać się o limit odnawialny, którego wysokość ustalana jest indywidualnie. Może również korzystać z doradztwa inwestycyjnego i atrakcyjnych ofert lokat. Osoby szczególnie aktywne mogą uzyskać premię do 60 zł za skuteczne polecanie produktu bankowego. W przypadku gdy klient chce przenieść swoje stare konto z innego banku, do Alior i uruchomić je w wybranej ofercie, pracownicy banku zajmą się wszystkimi formalnościami.


Wniosek Alior Bank Wniosek o uruchomienie rachunku

Wniosek o uruchomienie rachunku można złożyć na trzy odmienne sposoby: podczas wizyty w oddziale banku (należy mieć ze sobą dokument tożsamości), wysyłając wniosek przez Internet i podpisując umowę dostarczoną przez kuriera i w najłatwiejszy, w 100% online:

➢ należy odwiedzić stronę internetową Alior,
➢ przeanalizować oferty rachunków osobistych dostępne na stronie,
➢ wybrać propozycję Konta Internetowego,
➢ sprawdzić tabelę kosztów i opłat,
➢ wypełnić wygenerowany wniosek – nie trzeba przesyłać żadnych dokumentów.


Weryfikacja Alior Bank Weryfikacja

Weryfikacja klienta starającego się o otwarcie rachunku osobistego jest w Alior najprostsza z możliwych. Dzięki szybkim procedurom, konsument może uzyskać dostęp do rachunku nawet w ciągu kilkunastu minut:

➢ weryfikacja tożsamości online – aby potwierdzić dane osobowe zawarte w formularzu wniosku, należy przesłać drobną kwotę z własnego, dotychczasowego rachunku, na konto wskazane przez Alior.


Aktywacja rachunku Alior Aktywacja rachunku

Aktywacja rachunku następuje od razu po pozytywnej weryfikacji. Klient może bezzwłocznie zacząć używać opcji przypisanych do konta bankowego. Taki sposób przeprowadzania formalności zyskuje coraz większą popularność wśród osób, które nie chcą tracić czasu na żmudne działania.

Zalety i wady konto Alior Zalety i wady

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

rachunek darmowy po spełnieniu niewielkich warunków,
➢ dostęp do bankowości internetowej oraz mobilnej,
➢ błyskawiczne procedury, weryfikacja w 100% online,
➢ brak wymagań co do dokumentów,
➢ pomoc banku przy przeniesieniu rachunku,
➢ dostęp do atrakcyjnych lokat, limitu, doradztwa,
➢ płatności zbliżeniowe, mobilne.

Minusem są przede wszystkim:

drobne koszty dodatkowe, jeśli warunki bezpłatności nie zostaną zrealizowane.

Wróć do spisu treści