Aasa pożyczka - recenzja na temat pożyczki - creditwok.pl

Porównywarka finansowa
Przejdź do treści
aasa PolskaRecenzja aasa
Dobra oferta pożyczki ratalnej to nie tylko wysoki dostępny limit kwoty. Z badań rynku pozabankowego wynika, że pożyczkobiorcy na równi z duża dostępną gotówką, cenią sobie wygodę wnioskowania, opcję przełożenia terminu spłaty w razie problemów z zebraniem potrzebnej ilości pieniędzy, alternatywne sposoby wypłaty oraz sprawne biuro obsługi klienta. Propozycja Aasa łączy wszystkie te elementy, w jednym solidnym i przystępnym produkcie. Warto również podkreślić, że firma obecna jest w mediach społecznościowych, posiada również czat na żywo na stronie internetowej, co przekłada się na bardzo dobry kontakt z pożyczkobiorcami i niemal natychmiastową reakcję na problemy i wątpliwości klientów. Parametry pożyczki:OFERTA
PROMOCYJNA

przedłużenie czasu na spłatę, obniżka za FB


DOSTĘPNA
KWOTA

do 10 000 PLN


CZAS NA
SPŁATĘ

do 24 mcy


Portal Aasa administrowany jest przez spółkę Aasa Polska – firmę, która jest jednym z kreatorów trendów rynku zobowiązań pozabankowych. Oferta promowana poprzez serwis to typowa pożyczka ze spłatą w ratach. Uwaga – proces wnioskowania przebiega online, natomiast dokumenty zostają wysłane przez kuriera, a wypłata następuje po potwierdzeniu podpisania umowy. Wydłuża to nieco formalności, ale dzięki temu, klienci nie muszą dokonywać przelewu weryfikacyjnego (to dobra wiadomość dla osób, które nie korzystają z rachunków bankowych). Aby zostać klientem portalu pożyczkowego, należy spełnić podstawowe warunki: być w wieku pomiędzy 20 a 80 lat, posiadać czyste konta w rejestrach danych o dłużnikach, mieć dochód, który umożliwi spłatę zobowiązania, mieszkać na stałe w Polsce.

Reprezentatywny przykład pożyczki:
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki w wysokości 5000 zł na okres 23 miesięcy wynosi 81,05%. Rata miesięczna 373,37 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 10%, odsetki od kwoty pożyczki – 514,43 zł, opłata przygotowawcza (jednorazowa) 2490 zł, opłata administracyjna (miesięczna) 25 zł. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 579,43 zł (stan na dzień 12.10.2017 r.).


Wniosek aasa Wniosek

Złożenie wniosku w serwisie Aasa jest niezwykle proste. Sama aplikacja to bardzo krótki formularz, wymagający przedstawienia tylko podstawowych danych. Zajmuje to nie więcej niż kilka minut. Wystarczy kolejno:

➢ przejść pod adres strony internetowej aasapolska.pl,
➢ zaznajomić się z warunkami oferty pożyczki ratalnej,
➢ określić kwotę zobowiązania oraz czas na uregulowanie zadłużenia,
➢ ustawić parametry na suwaku,
➢ wypełnić wygenerowany formularz wniosku,
➢ opcjonalnie potwierdzić dane poprzez zalogowanie się do konta na portalu Facebook (daje to zniżkę 10 zł),
➢ potwierdzić wymagane zgody i chęć zawarcia umowy pożyczkowej.


Weryfikacja aasa Weryfikacja

Aasa wymaga jedynie podstawowej weryfikacji. Część procedur przebiega poza Internetem, dokumenty wysyłane są na adres pożyczkobiorcy, a umowa podpisywana po okazaniu dowodu osobistego, co jest wystarczającym sprawdzeniem tożsamości klienta. Pozostałe etapy weryfikacji to:

➢ weryfikacja telefoniczna – opcjonalny etap, tuż po wysłaniu wniosku, doradca dzwoni z decyzją i potwierdza dane zawarte w aplikacji pożyczkowej,
➢ sprawdzenie przeszłości spłat zobowiązań – system analizuje dane zwarte w bazach Krajowego Rejestru Długów, ERIF, Infomonitora, Biura Informacji Kredytowej.


Decyzja aasa Decyzja i przelew

Decyzja zostaje podjęta w ciągu kilku minut i przekazana mailowo bądź telefonicznie. Następnie, serwis wysyła umowę na adres klienta i po jej podpisaniu wydaje zgodę na przesłanie środków finansowych. Pożyczkobiorca może skorzystać z trzech dróg otrzymania pieniędzy: tradycyjnego przelewu (do 24 godzin), przelewu za pomocą systemu szybkich płatności Blue Cash (koszt 3 zł, pieniądze na rachunku w czasie do trzech godzin) lub czeku Giro (do zrealizowania na poczcie).


Spłata aasa Spłata

Spłata odbywa się w sposób tradycyjny dla zobowiązań ratalnych – poprzez comiesięczne wpłaty określonej kwoty w ustalonym dniu, na rachunek podany w umowie pożyczki. Klient ma prawo do zmiany dnia na spłatę, po kontakcie z obsługą serwisu. W przypadku problemów z regulowaniem rat, można wnioskować o alternatywny system regulowania rat (kwestia rozpatrywana indywidualnie). Warto również wiedzieć, że o kolejną pożyczkę w aasapolska.pl można starać się już po spłacie co najmniej połowy rat bieżącego zobowiązania.

Zalety i wady aasa Zalety i wady oferty aasapolska.pl

Na zdecydowany plus możemy zaliczyć:

atrakcyjną kwotę zobowiązania,
➢ długi czas na spłatę,
➢ alternatywne sposoby wypłaty pieniędzy,
➢ darmową weryfikację,
➢ zniżkę za połączenie konta z Facebookiem,
➢ okazjonalne konkursy i rabaty.

Minusem są przede wszystkim:

rygorystyczne kryteria wiekowe.

Wróć do spisu treści